YARDIM - KAZA - DEĞER KAYBI

furkanozkan.07

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Abilerim merhabalar.. 28.09.2019 tarihinde okul önünde çocuklara yol verdiğim sırada marketlere teslimat yapan aceleci bir arkadaş (resmen duran araya vurdu yani ben yaya geçidinde durduktan bi 10 -15 sn sonra çarptı ) arkamdan çarparak kaza yaptık. Tutulan kaza raporunda %100 karşı taraf kusurlu bulundu. Neyse biz arabayı Honda bayisine verdik ( Pişmanım ) 10. günde arabayı teslim aldık. Bu benim ilk kazam. Ben 5-6 bin tl hasar beklerken karşıma 13 bin lira hasar kaydı çıkardılar ki ben bunu biraz fazla buldum. Daha doğrusu bayinin abarttığını düşünüyorum. Arka bagaj kamerası 6 bin tl olur mu allah aşkına. O paraya 4K Full HD kamera satılıyor be mübarek. Hepsini geç arabada double teyp yoktu taktırmak istesem bu paranın yarı fiyatına kamera da dahil ekran taktırırdım. Sizin tecrübelerinize ve bilgilerinize danışmak istiyorum.

Aracım : 2013 FB7 CİVİC
KM: 87000

Daha öncesinde ne hasar kaydı ne avuç içi kadar bir yerinde boya var. Tabiki değer kaybına başvurdum ama evrak ıvır zıvır ile zaman kaybettiriyorlar.
1-) Değer kaybında yaş km vs. vs birçok konuya bakılıyormuş. Tahmini ne kadar değer kaybı çıkar? Ve ne zaman alırım?
2-) Lütfen bu konuda fikrinizi söyleyin çünkü ben bu konuda çok gerildim. Hasar Kaydı sizce de biraz fazla değil mi?
3-) Bu arabayı satın alacak olsanız sizin için önemli bir kaza mıdır?

Ekli dosyalar

• Fatura.png
    Fatura.png
    38.5 KB · Görüntüleme: 167
  • IMG_1062.jpg
    IMG_1062.jpg
    165.3 KB · Görüntüleme: 175
  • IMG_1075.jpg
    IMG_1075.jpg
    197.4 KB · Görüntüleme: 171
  • IMG_1080.jpg
    IMG_1080.jpg
    146.3 KB · Görüntüleme: 169
  • Kazarapora.png
    Kazarapora.png
    54.8 KB · Görüntüleme: 155

furkanozkan.07

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Kameraya böyle bir bedel yazilirmi ya. Gülelim mi uzulelimmi. Kardeş sağol öğrendik bundan sonra kameramiza gözümüz gibi bakacağız. Geçmiş olsun sana. Allah beterinden korusun.

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

olurda birşey olursa kesinlikle kamerayı değiştirmeyin double teyp yoksa alın :D daha uyguna geliyor. Varsa yine alın yedekte dursun :D :D

furkanozkan.07

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
bence kameradan dolayı yetkili servisi haksız kazanç elde etmek ve sigorta/kasko şirketine zarar ettirmekten dolayı mahkemeye vermek gerek.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Açıkçası düşünmedim değil ama faturayı gösterdiler KDV dahil 5.650,00 TL falan. Eski kamerayı gösterdiler çalışmıyor diye ama aklıma gelmedi servise giderken kontrol etmek ve o kamera benim mi yoksa başka bi araçtan mı söktüler onu da bilmiyorum. Sadece karşı tarafın sigortasına ben taşı attım bak burada bir ali cengiz oyunu var diye ama bir şey çıkar mı bilemiyorum :)

Bana kalsa onemli bir kaza değil fotoları tutun satarken cok ise yarar. Serviste yaptirmanizin bir avantaji var oda herşeyin kayıtlı ve orjinali ile yapilmasidir ama deger kaybi icin uğraşın

Geri