Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Ev iş arası 4 km ,1.5 km' de dur çocuğu okula bırak ,tekrar hareket 2.5 km sonra kontak kapat . 16 litre benzin tüketimi ? Hava çok soğuk ise 18 litreleri görüyor malesef çok kısa mesafede,motor ısınmıyor, direksiyonu tutamıyorum bazen ?Golf 'te alamadık ki direksiyon ısıtma kullanalım. ALLAH'tan koltuk ısıtmamız var.

Bunla ilgili dün bir mesaj yazmıştım başka bir konuya. Ben yazın bakımı yaptırdıktan sonra bu mesafelerde bende de 15-16 lt görüyor. 8 aydır böyle. Servis garantisi kapsamında Honda Cem'e götürüp durumu anlattım. Bilgisayara bağlayıp bakalım çözeriz, çok fazla demişlerdi. Bişeyler yaptılar ama 1 hafta düzeldi. Sonra, yine aynı. Kısmen bir düzelme var ama şunu net söyleyebilirim: Önceden 1 depo ile 300-350 km rahat gidiyordu. Şu an yaz kış farketmiyor, 230u görmüyor. Bir problem oldugu net ortada. (araç daha 29binde)

Aracınız
Civic FC5 2018
Bunla ilgili dün bir mesaj yazmıştım başka bir konuya. Ben yazın bakımı yaptırdıktan sonra bu mesafelerde bende de 15-16 lt görüyor. 8 aydır böyle. Servis garantisi kapsamında Honda Cem'e götürüp durumu anlattım. Bilgisayara bağlayıp bakalım çözeriz, çok fazla demişlerdi. Bişeyler yaptılar ama 1 hafta düzeldi. Sonra, yine aynı. Kısmen bir düzelme var ama şunu net söyleyebilirim: Önceden 1 depo ile 300-350 km rahat gidiyordu. Şu an yaz kış farketmiyor, 230u görmüyor. Bir problem oldugu net ortada. (araç daha 29binde)
Kışın böyle ama yazın 10-11 litre arasında benzin tüketimi var aracımda. Yazın bu değer , kesinlikle sorun işareti diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017
Benım arac 2017 eco exe 93000 de suan benzın ortalamam kış olmasına rağmen 8 lt ev iş arası 7,5 km ve erzurumda bu değerleri alıyorum.lpg tuketımını bızım modellerde gostermıyor fakat kendı hesaplarıma gore yaklasık 10 lt.Söylediğiniz rakamları hiç görmedim ben.Bakımları dışarda yaptırıyorum ve mobil 0-20w yağ koyduruyorum onun etkısı var mıdır bilmem
edit:ev-iş arası dur kalk trafık cok yok ve garajlı evde oturuyorum bunlar 1-2 lt etkı edebilir

Ad Soyad
Emir Uzun
Aracınız
Civic FC5 2016
Selamun aleykum ortalama tuketim degerlerinizi yazar misiniz? bugun gelen son zamlarla beraber lpg mi benzin mi avantajli an itibariyle tesekkurler

Aracınız
Civic FC5 2017
Selamun aleykum ortalama tuketim degerlerinizi yazar misiniz? bugun gelen son zamlarla beraber lpg mi benzin mi avantajli an itibariyle tesekkurler
Hocam ben uzun yıllardır lpg lı arac bınıyorum yaptıgım hesaba gore lpg benzınden lt basına %25 daha uygun olmalı yoksa avantajlı olmuyor.Mesela benzın 10 tl ıse lpg nın 7,5 tl altında olması gerekır.Suna benzin 15 lira civarı lpg yi 11.25 ın altında alıyorsanız kardasınız.Bunu nasıl hesapladın dersen benzınlı bır arac ortalama 8 lt benzın tuketıyorsa 100 km de lpg de bu değer 9,5-10 civarı oluyor ayrıca sıralı sıstem oldugundan dolayı buna ek benzın masrafını ve lpg bakım masraflarını da ılave etmek gerekır.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam ben uzun yıllardır lpg lı arac bınıyorum yaptıgım hesaba gore lpg benzınden lt basına %25 daha uygun olmalı yoksa avantajlı olmuyor.Mesela benzın 10 tl ıse lpg nın 7,5 tl altında olması gerekır.Suna benzin 15 lira civarı lpg yi 11.25 ın altında alıyorsanız kardasınız.Bunu nasıl hesapladın dersen benzınlı bır arac ortalama 8 lt benzın tuketıyorsa 100 km de lpg de bu değer 9,5-10 civarı oluyor ayrıca sıralı sıstem oldugundan dolayı buna ek benzın masrafını ve lpg bakım masraflarını da ılave etmek gerekır.
Arkadaşın tespiti gayet doğru. LPG hala avantajlı. 8 litre yakıyor 100 km ye. Litresi 8.8 TL. Ortalama 70-75 kuruş km maliyeti. Benzinde 10 litre yakıyor km maliyeti 1.4 TL

Ad Soyad
Emir Uzun
Aracınız
Civic FC5 2016
Teşekkürler şu an lpg daha avantajlı oluyor o zaman gaz devam:)

Aracınız
Civic FC5 2020
Geri