Civic FB7 Yeni Muhteşem Civic Otomatik Bagaj Açma Projesi

hguclu

0
Aracınız
Arkadaşlar bu işi bagaj düzenlemek ve eşya sabitlemek için kullanılan iki ucu kancalı sağlam bir lastik ip ile deneyen oldu mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

90bin 100 bin para verip sıfır araç alıyoruz bagaj açılmıyor ne var yani direk yapılı olarak çıksa fabrikadan.maliyeti ne sanki. Cam modülü de aynı şekil.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar bu işi bagaj düzenlemek ve eşya sabitlemek için kullanılan iki ucu kancalı sağlam bir lastik ip ile deneyen oldu mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben denedim kaldırmıyor. Aşırı gerdirerek denedim yerinden fırladı hatta bagajın içinde turladı bir süre :)
Sonra 2 adet lastik ile denedim hem sağ hem sol olarak. Yine olmadı. Hatta bir yay ile denedim o da çok hafif kaldırıp tekrar düşmesine neden oldu, tam açmadı.

Ercan Bey'in sattığı yukarıdaki düzeneği kullanıyorum. Şimdilik en ufak sıkıntı yok, kapak yavaşça açılıyor. Ses yapmıyor, kapatırken eskiye oranla daha güçlü kapatmak gerekiyor yay gerildiği için ama bir çocuğun bile rahatlıkla kapatabileceği düzeyde. Montaj kısmında Ercan Bey yanlış bilgi veriyor, 5 dk içinde montaj yapabilirsiniz diyor ama gerçekte 30 saniye sürüyor :)

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
90bin 100 bin para verip sıfır araç alıyoruz bagaj açılmıyor ne var yani direk yapılı olarak çıksa fabrikadan.maliyeti ne sanki. Cam modülü de aynı şekil.

Bagaj konusunda herkes aynı düşüncede fakat elden bir şey gelmiyor maalesef. Kendi kendimize yöntemler geliştiriyoruz.
Cam modülü derken? Modül var zaten araçlarda..

Bagaj konusunda herkes aynı düşüncede fakat elden bir şey gelmiyor maalesef. Kendi kendimize yöntemler geliştiriyoruz.
Cam modülü derken? Modül var zaten araçlarda..

İyi yapıyorsunuz elinize sağlık yapmak isteyenlere yol gösteriyorsunuz. Cam modülü derken yazmamışım ayna ve cam modülünden bahsetmek istemiştim.araç içerisinden kapatıp açıyoruz aynaları. Kapıyı kilitleyince uzun basmadan hem camlar ve aynalar kapanıyor hatta uzaklaşınca kilitlenen var dün gördüm. Sürücü araçtan indi cam ve sunroof açıktı kumandaya mı bastı yoksa uzaklaşınca mı otomatik kapandı anlamadım ama muhteşem bir şey onu kastetmiştim. 250-300 liralık parça.

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
İyi yapıyorsunuz elinize sağlık yapmak isteyenlere yol gösteriyorsunuz. Cam modülü derken yazmamışım ayna ve cam modülünden bahsetmek istemiştim.araç içerisinden kapatıp açıyoruz aynaları. Kapıyı kilitleyince uzun basmadan hem camlar ve aynalar kapanıyor hatta uzaklaşınca kilitlenen var dün gördüm. Sürücü araçtan indi cam ve sunroof açıktı kumandaya mı bastı yoksa uzaklaşınca mı otomatik kapandı anlamadım ama muhteşem bir şey onu kastetmiştim. 250-300 liralık parça.

Onlar anahtarsız giriş-çıkışlı araçlarda mevcut genellikle. Bizimkilerde öyle bir özellik yok. Exe'de var mı bilmiyorum.

Asıl sorun bence bu;
Sırasıyla: Camlar otomatik, vites otomatik, anahtarsız çalıştırma, anahtarsız giriş. Şimdi istediğimiz anahtarsız cam vs. kapanması. O özelliği kullananlar modül ve telefon uygulaması ile uzaktan araç çalıştırma-klima açma işine daldı gitti. Sonu yok işte.
Oldu olacak araba bizsiz bi tur atıp gelsin, mahallede havamız olsun :D

Teknolojinin kölesi oluyoruz gibi geliyor.. Sözüm size değil, kendim dahil hepimize..

[MENTION=8245]nemlee[/MENTION] insanoğlu doyumsuz tabiatımızda var hep en iyisi daha fazlası.adamlar içeriden düğme koymuş bas kapat işte aynayı o düğme de olmasa elimizle ayna kapatıyorduk. ama olmuyor otomatiği varken niye diyoruz.allah a şükürler olsun sağlık olsun hepsi olur

Geri