Civic FC5 Yetkili Servis harici bakımlarda garanti devam eder mi?

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
bence riske girilmemeli benim aracım 5 yaşında eksisksiz bakımları yapıldı marş motoru sorunu yaşadım honda türkiye sadece motor şanzıman demedi iyi niyet gösterdi degiştiriyor bosch kara kaşıma gözüme yapmazdı bunu
Benim araçta 6 yıllık servis bakımlı, soğuk havalarda kronik marş motoru sürtme sesi bende de var. Siz hangi servise gittiniz, garantiden mi değiştiriyorlar?

Peki garantisi bitmis bir araci bosh car servisinde yaptirmak faydali olur mu?hondasi olanlar boshcar da servis aldi mi?hangi malzemeleri kullaniyorlar?boshcar servisini onerir misiniz?

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Peki garantisi bitmis bir araci bosh car servisinde yaptirmak faydali olur mu?hondasi olanlar boshcar da servis aldi mi?hangi malzemeleri kullaniyorlar?boshcar servisini onerir misiniz?

Bosch car servis kendi urettigi urunleri kullaniyor.Ornek frenler diyebiliriz.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017

Ürünleri internetten kendiniz alıp tanıdık bildik ustada da yaptırabilirsiniz bakımını. Bosch kendi ürününü satmak için böyle birşey kabul etmez diye düşünüyorum ama orjinal honda ürünlerini alabilirsiniz internetten.

Ürünleri internetten kendiniz alıp tanıdık bildik ustada da yaptırabilirsiniz bakımını. Bosch kendi ürününü satmak için böyle birşey kabul etmez diye düşünüyorum ama orjinal honda ürünlerini alabilirsiniz internetten.
Benim yetkili servis ya da boshcar gibi servislere gitmemin amaci araca tam bakim yaptirmak..malzemeleri alip bir ustaya yaptirabilirsin..ama on takimlar, frenler ,kapi lastiklerinden tutunda farlara kadar bakim yapabilecek mi?sadece motor yagi,su filtre ile olmuyor ki?netice de iyi bir bakim yaptirmak istiyorum..coluk cocuk biniyoruz..

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Benim yetkili servis ya da boshcar gibi servislere gitmemin amaci araca tam bakim yaptirmak..malzemeleri alip bir ustaya yaptirabilirsin..ama on takimlar, frenler ,kapi lastiklerinden tutunda farlara kadar bakim yapabilecek mi?sadece motor yagi,su filtre ile olmuyor ki?netice de iyi bir bakim yaptirmak istiyorum..coluk cocuk biniyoruz..

Dediğim gibi "tanıdık bildik" ustanız varsa. Benim sanayide 1-2 tane tanıdığım usta var honda yetkili servisin çözemediği otomatik şanzıman (i-shift) beynini, kendi başına 2-3 günde tamir etti.

Aracınız
Benim araçta 6 yıllık servis bakımlı, soğuk havalarda kronik marş motoru sürtme sesi bende de var. Siz hangi servise gittiniz, garantiden mi değiştiriyorlar?
[/QUOTE
Önce mutluhan a götürdüm orda tamir yaptılar ama olmadı sonra sesi duymadık diyerek beni gönderdiler bende şikayet ettim honda ceme getirdim bıraktım arabayı sesi duydular bugun garantiden parça geldi degişim yapılıyor marş dişlileri degişicek

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Anladım, marş dişlisi konusunu bayiyle bir görüşmek gerek öyleyse çünkü garanti konusunu sıkıntı yaratabiliyor bayiler diye biliyorum. Teşekkürler

ywzckr

0
Ticaret bakanliginda calisan facebook grubunda biri yaziyi yazana sordugunu;
İlgili firmaların belirtilen kılavuzlarında yer alan yetkili servisler dışında herhangi bir serviste tse belgesi olsa dahi yüklenici firma (Honda wv, ford...) tarafından yetkilendirmemişse araç garanti kapsamı dışına çıkar denilmis. Bana pek inandirici gelmedi cunku boyle bisey olsa adamlar niye gidip tse belgesi alsin yillik para versin, tse 12047 almadan da calisabilirler sonucta bilemiyorum acikcasi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri