Civic FC5 Yetkili Servis harici bakımlarda garanti devam eder mi?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
TSE belgesini hatırladığım kadarı Bosch Car Service markasının faaliyetinin çalışma standartlarına uygunluğu için bu belgeyi aldığını okuduğunu hatırlıyorum.
İfadeye göre Fabrika tarafından yetkilendirilmiş servisler garanti prosedürünü işletebilir ve bu nedenle Yetkili Servis ünvanı alıyor.

ywzckr

0
TSE belgesini hatırladığım kadarı Bosch Car Service markasının faaliyetinin çalışma standartlarına uygunluğu için bu belgeyi aldığını okuduğunu hatırlıyorum.
İfadeye göre Fabrika tarafından yetkilendirilmiş servisler garanti prosedürünü işletebilir ve bu nedenle Yetkili Servis ünvanı alıyor.

Ayni gun belgeyi honda turkiyeye gonderdim, honda icin altan ozlanin tse 12047 yetki belgesi var hizmet yetki belge numarasina kadar yazdim sordum fabrikadan donus, hicbir sekilde honda turkiye kabul etmiyor, Kendi yetkili servislerimizde bakim yaptirmaniz gerekiyor garanti icin denildi. Mail veya yaziyla cevap istedim biz malesef mail gonderemiyoruz dediler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Bugun honda türkiye fabrikanın müşteri ilişkileri departmanından arandım.
Aracin yasal garantisi 3 yilmis.
Blok muafiyeti kapsaminda yaptirabilirsiniz, ama iscilik garantisi verilemeyeceginden olasi arizalarda eger bakimla ilgisi olan parca varsa garanti disi birakiliyor dedi.
Yani fabrika daha onceki verilen yanlis bilgiyi duzeltelim ben arkadaslarla gorusucem dedi.
Ama sart su hizmet yeterlilik belgesi honda icin olacak ! Yani e devletten girdiginizde hizmet kapsaminda honda yazmasi gerekiyor.
Baska konulardada konustuk sohbetvari gelisti konusmamiz, lpg tuketim verilerine hicbir sekilde bakilamadigi brc bayisinin de baglanamadigini aktardim bu konuyla ilgili talepte bulunabilirmisiniz vtec teklemeleri artti dedim konunun talebini de ekliyorum dedi. Birde aracimiza uygun olan istediginiz yagi servise goturerek bakim yaptirabilirsiniz yapmak zorundaymislar eger yapmazsalar musteri iliskilerini arayin biz yardimci olalim denildi.
Bu konuda bilgilendirme yapacak cinsten bi konu mu acayim yoksa burdan mi okusun arkadaslar ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugun honda türkiye fabrikanın müşteri ilişkileri departmanından arandım.
Aracin yasal garantisi 3 yilmis.
Blok muafiyeti kapsaminda yaptirabilirsiniz, ama iscilik garantisi verilemeyeceginden olasi arizalarda eger bakimla ilgisi olan parca varsa garanti disi birakiliyor dedi.
Yani fabrika daha onceki verilen yanlis bilgiyi duzeltelim ben arkadaslarla gorusucem dedi.
Ama sart su hizmet yeterlilik belgesi honda icin olacak ! Yani e devletten girdiginizde hizmet kapsaminda honda yazmasi gerekiyor.
Baska konulardada konustuk sohbetvari gelisti konusmamiz, lpg tuketim verilerine hicbir sekilde bakilamadigi brc bayisinin de baglanamadigini aktardim bu konuyla ilgili talepte bulunabilirmisiniz vtec teklemeleri artti dedim konunun talebini de ekliyorum dedi.
Bu konuda bilgilendirme yapacak cinsten bi konu mu acayim yoksa burdan mi okusun arkadaslar ?

Bu konudan devam edin hocam, duruma göre gerekirse istediğiniz zaman yeni konu açabilirsiniz zaten, isterseniz bu konunun başlığını da değiştirebiliriz.

ywzckr

0
Bu konudan devam edin hocam, duruma göre gerekirse istediğiniz zaman yeni konu açabilirsiniz zaten, isterseniz bu konunun başlığını da değiştirebiliriz.

Hocam basligi duzelsek bosch car yanlis soylem
Tse 12047 belgeli hizmet kapsami honda olan servislerde yapilan bakim garantiyi bozmaz buna uygun yazarsaniz sevinirim.
Ornek olarak hizmet kapsami honda olan tse 12047 tse yetkili servis, e devlet uzerinden arama yaparak bu servislere ulasabilirsiniz.
IMG_9620.JPG

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam basligi duzelsek bosch car yanlis soylem
Tse 12047 belgeli hizmet kapsami honda olan servislerde yapilan bakim garantiyi bozmaz buna uygun yazarsaniz sevinirim.
Ornek olarak hizmet kapsami honda olan tse 12047 tse yetkili servis, e devlet uzerinden arama yaparak bu servislere ulasabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 250859

Honda kabul etmiyor .

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Honda kabul etmiyor .

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fabrikadan arandim hocam, hondanin yetkili bayisinin farkli cevap verdigini soylediginde ben iletisime gecip yanlis bilgi verilmemesi gerektigine dair bilgilendirme yapicam denildi. Ayrica kabul edilmemesi icin ariza olmasi gerekiyormuş yada yapilan islemde yanlislik oldugu takdirde, daha genelleyecek olursak bakim dolayisiyla bir sorun olmasi durumunda aracin garantisi iptal olur denildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ywzckr Hocam sizin ki baya sohbete dönmüş, keşke benim göçük mevzusunu da sorsaydınız arayacaklar diye bekliyorum halen dönmediler :D

ywzckr

0
@ywzckr Hocam sizin ki baya sohbete dönmüş, keşke benim göçük mevzusunu da sorsaydınız arayacaklar diye bekliyorum halen dönmediler :D

Hocam keyfim yerindeydi, iyi bir konusma gecti bende beklemiyordum daha onceki konusmalarda bi gerginlik hissederdim bunda daha iyiydi. Beni aramadiklarini da belirttim daha onceki basvurumla ilgili de konustuk

E peki ne değişti ki hocam? Anlık verdiğimiz ucret haricinde her şey aynı. Olası bakımla ilgili problemlerde garanti kapsamı dışı değerlendiriliyor. Bizim Honda bayimize gideceksiniz diktesinin yumuşatılmış hali bence :)
Fabrikadan arandim hocam, hondanin yetkili bayisinin farkli cevap verdigini soylediginde ben iletisime gecip yanlis bilgi verilmemesi gerektigine dair bilgilendirme yapicam denildi. Ayrica kabul edilmemesi icin ariza olmasi gerekiyormuş yada yapilan islemde yanlislik oldugu takdirde, daha genelleyecek olursak bakim dolayisiyla bir sorun olmasi durumunda aracin garantisi iptal olur denildi.

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri