Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaslar bir olcum daha paylasmak isterim;
Katedilen mesafe: 500km
Alinan yakit : 117.95 (36 litre)
Litre fiyati: 3.26
Km de 23 kr lpg yakmis
100km de 7.2 litre yapiyor
Aracin yol bilgisayari 6.4 gosteriyordu
20 tl benzin koydum ibre onceki yerden daha yukari geldi yabi bir depoda 20 tl benzin yakmamis. Yaktigini varsayarsak km de toplam maliyet: 27.6 kurus. Ustelik bu trafikde hergun ise gidis ancak donus daha rahat vir trafik bu yuzden karma tuketim denilebilir. Bu araci bu maliyetle kulkanmak paha bicilemez uzun vadede de sorun cikarmazsa yeni bir lpg efsanesi doguyor diyebiliriz :))

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Herkese merhaba arkadaşlar, Ankara'da da sistem mühendislik 2 araca takmış ama sahipleri ile görüşme şansım olmadı. Eğer bu LPG işi sorun çıkartmaz ise yeni bir efsane doğdu diyebiliriz. Ben kendi şahsıma en es bir zarar keder olmaz ise 10 yıl binerim, en son kim kaç km kullandı herhangi bir sorun yaşayan oldumu yazarsanız sevinirim.

Redmi 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hem arabamdan hemde prins ten çok memnunum. 5000 km oldı taktıralı. Tek sıkıntım lpg fiyatları çok oynak. 3.29 a Samsun da bana en yakın opette hep ordan alıyorum zaten. Haftasonu Trabzona gittim en ucuz 3.59 a bulabildim. Yollardada hep 3.70 ila 3.80 arası fiyatlar vardı. Çok garip. Bu lpg nin belli bir fiyatı yok anladığım kadarıyla. Uçurum var bayiden bayiye.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba
Cep no paylaşır mısınız
Selam. Cevap yazan bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim. Arkadaşlar aracıma LPG taktırdım. İstanbul Anadolu yakasında Candan Mühendislik te takıldı. Gayet başarılı bir montaj gerçekleşti ustalar gayet işin ehli ve personelin tamamı çok ilgili ve saygılı, olumsuz birşey görmedim.

Aracım daha öncede söylediğim gibi Honda civic hecbek Rs modeli. Pirins vs2 dı modeli takıldı. Pazartesi taktırdım yaklaşık 1500 km dir kullanıyorum çok iyi olumsuz bir durum görnedim.

Adıyaman dan İstanbula 1250 km yol yaptım 490 TL benzin yaktı klima açık. İstanbul dan Adıyaman'a 300 km si şehir içi 1450 km yol yaptım klima açık 260 TL lpg yaktı ve depomda çeyrek gaz var.

Performans kaybı yok bunu bilmenizi istiyorum benzinde neyse lpg de aynı hiçbir fark yok. Yolda radarın olmadığı Gaziantep nurdağı tırmanışında 202 km hızı gördüm kısa süreliğine, ama uzun süre 190 ve 180 km hızlarda seyir halinde kullandım. Kendim şahsen hız limitim 150 km dir bu hızı geçmem ama denemek için test amaçlı bu hızlarda ulaştım. Arkamda sadece beni kovalayan mercedes ve inanmayacaksınız ama egea vardı bilmiyorum o arabayla nasıl cesaret etti hayret.

Neyse arkadaşlar kafanızı şişirmeyeyim konu dağılmasın. Eksi yanlarını söyleyeyim lpg göstergesi deldirdim taktırmadım ayda yılda basacağım bir düğme için aracı delirmeye gerek yok. LPG göstergesinde 4 tane ışık yanıyor kullandıkça teker teker sönecek ve sonra benzine gecer dediler bir depo ile 450 kilometre yol yaptım 32 litre almıştı hala 4 tane işık yanıyordu. Ama birden benzine geçti ışıkların hepsi söndü. Oysaki teker teker sönmesi gerekiyordu.

İkinci eksiği benzin göstergesinde benzin düşüşü gerçekleşiyor yakıt modülü takalım dedim prins e uyumlu değil dediler olmuyormuş onuda anlayamadım gerçi.

Aracın 260 TL ye 1450 km yol yaptım ama ne yazıkki benzin ne kadar yaktı ölemedim. Ama yok denecek kadar az dediler. 500 km 1.7 lt gibi denildi.

Benim aracım Hb olduğu için arkadan iki adet egzoz çıkışı var ondan dolayı stepne yeri fazla çukur değil. Simit tüp taktırdım beş santim gibi yüksek kaldı bilginiz olsun. Ama Sedan araçlarda bu sıkıntı yok:)

Düşünen varsa merak edilen birşey bana yazabilir.

Hayırlı ve keyifli sürüşler.

Not: en kısa zamanda resim aracağım

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba hayırlı olsun
Cep numarası paylaşır mısınız
Neden iki mesajdır cep numarası istiyorsunuz?
LPG sistemini taktıran bireyler deneyimlerini forum aracılığıyla herkesin erişebileceği şekilde paylaşıyorlar zaten.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba hayırlı olsun
Cep numarası paylaşır mısınız
Konu içinde bir cep numarası var.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam elinize sağlık, çok bilgilendirici bir video olmuş, bagaja yaptırdığıniz parça çok iyi düşünülmüş :)
Uzun dönem tecrübelerinizi de bekliyoruz :)
Selam arkadaşlar bundan yaklaşık bir ay önce aracıma LPG taktırmışım. Onunla ilgili bir video çektim bagaj kısmı daralmıştı ona değindim bu ilk video umarım olmuştur. Eksik birşey olursa yazın cevaplarım.

Merhaba,

Video çok başarılı. Bende lpg taktırcam
Bilgi için teşekkür ederim.

Geri