Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende oyle bir durm yok 2 senede 10 bin yapmistim lpg yi taktim 2 ayda 5 bin km yapmisim tek sikinti bu :)) benzinde nasil gaza basinca arac nasil gidecegini sasiriyorsa halen ayni.
Hocam ben cekiniyorum. Uzun vadede sıkıntı çıkarırsa tamir ettirmem zor olur.Cunku Istanbul'a çok uzağım . Şimdi yeni kasa focus dizel otomatige geçmeyi düşünüyorum . Benim rse 130 verecek bir arkadaş . Focus 170 bine buldum. Değer mi değmez mi çok ikilemde kalıyorum

Aracınız
Hocam Focusta iyidir, sağlam kemikli ve yalıtımı daha iyi fakat powershift.

Piyasadaki dsg, edc, powershift, mmt... hepsi aynı gibi. Bildiğim kadarıyla getrac firmasının ve markalar lisans alarak kendilerine adapte ettiler.

Şuan bizde satışı olmayan 2019 jetta torklu tam otomatiğe geçmiş. Nette bilgileri mevcut.

Otomatik şartı varsa öncelikle ya tam otomatik ya cvt olmalı bence.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Muhtemelen yazılmıştır ama turbo benzinlilere sıvı LPG sistemi takıyorlar.
Tucson’a sanayide takıyorlardı. YouTube’da bir firmanın videoları var. Candan mühendislik sanırım.
Ford Otosan da satışta Kuga’lara takmaya başlamıştı ve garantisi bozulmuyordu. 12.000₺ istiyordu sanırım.
Avantaj olarak benzinin enjektörlerini kullanıyormuş. Araca daha az işlem yapılıyormuş. Sıvı püskürtüldüğü için performans düşüşü olmuyormuş.
Benzinle aynı yakıt sarfiyatına ulaşıyormuş
Bence RS’e de bunu takmak mantıklı. Klasik LPG sistemi çok uygun mu emin değilim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Hocam ben cekiniyorum. Uzun vadede sıkıntı çıkarırsa tamir ettirmem zor olur.Cunku Istanbul'a çok uzağım . Şimdi yeni kasa focus dizel otomatige geçmeyi düşünüyorum . Benim rse 130 verecek bir arkadaş . Focus 170 bine buldum. Değer mi değmez mi çok ikilemde kalıyorum
Yeni kasasını kullanmadım ancak bir önceki kasanın süspansiyon konforuyla RS arasındaki fark ufak tefek bir fark değil hocam. Focus içindekine neredeyse dayak atıyor. Çok sert bir süspansiyonu var. Makaslı pickup ların bile bir kısmından sert süspansiyonu var Focus ‘un.

Yol tutuş çok iyi ama RS ‘de çok iyi. Yeni kasa Focus ‘un iç hacim genişliği nasıl oldu bilmiyorum ama bir öncekinden belirgin şekilde daha ferah FC5 Civic. Yeni kasa Focus ‘un bagajı büyümüş epey.
Tasarım olarak FC5 kadar dikkat çekici olmasa da güzel görünüyor Yeni Focus da.

RS ‘yi sıfır km mi almıştınız?
Yılda ortalama kaç km yapıyorsunuz? Şehir içi ve şehir dışı kullanım oranlarınız nasıl hocam?
Yeni Focus ‘u kullanma imkanınız oldu mu?

Yeni kasasını kullanmadım ancak bir önceki kasanın süspansiyon konforuyla RS arasındaki fark ufak tefek bir fark değil hocam. Focus içindekine neredeyse dayak atıyor. Çok sert bir süspansiyonu var. Makaslı pickup ların bile bir kısmından sert süspansiyonu var Focus ‘un.

Yol tutuş çok iyi ama RS ‘de çok iyi. Yeni kasa Focus ‘un iç hacim genişliği nasıl oldu bilmiyorum ama bir öncekinden belirgin şekilde daha ferah FC5 Civic. Yeni kasa Focus ‘un bagajı büyümüş epey.
Tasarım olarak FC5 kadar dikkat çekici olmasa da güzel görünüyor Yeni Focus da.

RS ‘yi sıfır km mi almıştınız?
Yılda ortalama kaç km yapıyorsunuz? Şehir içi ve şehir dışı kullanım oranlarınız nasıl hocam?
Yeni Focus ‘u kullanma imkanınız oldu mu?
Rsi ilk çıktığında Nisan 2017 'de 110 bine almıştım.Su an 42000 kmde.
Yakıt harici herseyinden son derece memnunum .
Yakıt da afaki değil ama kontrollü olmaK zorundasınız. Bu zorunluluk beni rahatsız ediyor.Hani bir doya doya gezmek vardır ya o konuda baskı hissettiriyor bana .Bir önceki aracım focus 3 dizeldi .Dediginiz gibi dayak yiyordum içinde ama aracı hiç acimadan agresif kullanırdım.
Şu an rse bi talip cıktı 130 bin verecek.Boyle olunca aklıma yine ilk focus geldi .Yeni kasanin süspansiyonu tahminim daha serttir çünkü torsiyon kullanmışlar . Onun dışında geniş tam otomatik şanzıman var .Ama içi Honda'nin 10 sene gerisinde. Tek artısı dizel olması .
Yalnız şöyle bakınca civic dizel oto elegance için 200 bin uzeri fiyat cekiyorlar .Focus trend x dizel oto 165 bine daha alınası bir araç
Benim ozelimde düşünürsek rsten focus titaniuma bile binsem rsi özlerim net.Bu yüzden lpg olayını takip edicem bakalim

Arkadaşlar Merhaba,

Ben yıllarca dizel otomatik araçlar kullandım, LPG ye de çok karşı biriydim. RS i çok beğendim. Severek kullanıyorum. Yakıtı da makul fakat benzin inanılmaz pahalı ülkemizde. Prins vsi2 di taktırdım dost tavsiyesi ile, karar aşamasında gecelerce uykusuz kaldım, çok düşündüm taşındım, defalarca bayiye gittim bilgi aldım, Kullananlardan yorum aldım ve en sonunda bilindik ve güvenilir bir dönüşüm merkezinde aracıma bu kiti uygulattım. İnanılmaz memnunum. Zevkle kullanıyorum. Performans kaybı endişem vardı, aynı endişeye sahip olanlar için şunu söylüyorum fark hissedemezsiniz.

Uzun dönem kaygım hala sürüyor. Onuda kullanıp göreceğiz. Ama RS te 40000km yapan var prins ile. Şu an 7000 km oldu yaklaşık. Hiç bir sıkıntım yok.

Hocam Focusta iyidir, sağlam kemikli ve yalıtımı daha iyi fakat powershift.

Piyasadaki dsg, edc, powershift, mmt... hepsi aynı gibi. Bildiğim kadarıyla getrac firmasının ve markalar lisans alarak kendilerine adapte ettiler.

Şuan bizde satışı olmayan 2019 jetta torklu tam otomatiğe geçmiş. Nette bilgileri mevcut.

Otomatik şartı varsa öncelikle ya tam otomatik ya cvt olmalı bence.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yeni focusta powershifti bıraktılar . Tam otomatik vites mevcut

Arkadaşlar Merhaba,

Ben yıllarca dizel otomatik araçlar kullandım, LPG ye de çok karşı biriydim. RS i çok beğendim. Severek kullanıyorum. Yakıtı da makul fakat benzin inanılmaz pahalı ülkemizde. Prins vsi2 di taktırdım dost tavsiyesi ile, karar aşamasında gecelerce uykusuz kaldım, çok düşündüm taşındım, defalarca bayiye gittim bilgi aldım, Kullananlardan yorum aldım ve en sonunda bilindik ve güvenilir bir dönüşüm merkezinde aracıma bu kiti uygulattım. İnanılmaz memnunum. Zevkle kullanıyorum. Performans kaybı endişem vardı, aynı endişeye sahip olanlar için şunu söylüyorum fark hissedemezsiniz.

Uzun dönem kaygım hala sürüyor. Onuda kullanıp göreceğiz. Ama RS te 40000km yapan var prins ile. Şu an 7000 km oldu yaklaşık. Hiç bir sıkıntım yok.
Biryerde okumuştum turbo bebzinlilere takılan bu sistemin atmosferiklerden daha sağlam olduğu yönündeydi.
Kabaca düşününce benzin için yapılmış bir motoru sürekli olarak harici bir yakıtla kullanıyorsunuz. En iyi ihtimal uzun vadede güç kaybı olur gibi geliyor
Tabi işin teknik kısmı nasıldır bilemiyorum

Geri