Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Aynı durumu geçen yaz ben de yaşadım.yol aynı yol . Ben kendi aracımda benzinde gazladıgım yol. Denedigim LPG li prinsli rs ise daha iyi idi. Bendeki fk7. Tabii rs de 2 önemli fark daha vardı. K&N 33-5044 ve motul eco lite 5-30. Yakıt cimrisi 0-20 değil.
Ama teknik olarak sizin dediklerinize katılıyorum ... 100 devirlik fark hep öyle kalırsa sorun yok da değişirse LPG de az yaktiracaz diye sürekli alt devirlerde değişen devir farkıyla şanzıman ne olur.ama okuduğum kadarıyla prinsin ayarlarında hiç bir bozulma olmuyormus.benim önceki araç 2001 206 1.4 75 HP otomatikte o devir farkı araçta 4 kişi varken (300kg ve üzeri yüklerde) yoğun trafikte 300 400 devir dk lara çıktığı zaman şanzıman aşırı ısındıgı için stop ettiriyordu.
Ama bu dediğiniz devir farkı önemli. Ama arabayı aldigımdan beri bu LPG yi takip ediyorum. Sorun yaşayan LPG den şanzıman koparan duymadım. Duymayiz da inşaallah. Yakında bende prinsi taktıracağım. 10 yıl daha 300 bine kadar binmeyi planlıyorum nasipse. Yeni peugeot 308 ve 508 de güzel de bu fiyatlarla imkansız gibi. Ve o meşhur 1.2 pure tech 130 fazla yakıyor bizim 1.5 VTEC turboya göre.308 ler gelsin bı gorelim bakalım. Fk7 ve Rs çilerin aklını çelebilecek mi.

GM 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Durum ne? durum bu. Teknik bi hata yapmışım.Pardon.
Ayrica simdi hepimiz performans farki yok diyip geciyoruz ama biliyorsunuzki lpg nin kalorifik degeri ve yakitin aracin orjinalindeki gibi silindirin icine degilde manifolttan uzatma ile subaplara puskurtulmesi sebebi ile performansin kayipsiz olmasina teknik olarak imkan yok. Bunu cok iyi bilen birisi olarak bir sure acaba lpg degilde benzinmi yakiyorum falan oldum cunki durum bekledigimden cok cok iyi ha fark ne o zaman derseniz aracini mukammel taniyan ve dinleyen birisi bu farklari zorda olsa anlar. Tepki surelerinden cok cok azda olsa biraz gecikme var ve bazi rampa cikislarda ve ivmelenmelerde diyelimki size 80 hp lazim arac benzinde bu gucu elde etmek icin 2200 devire sabitliyorsa lpg de bu 80 hp 2300 devire sabitleyerek bulabiliyor. Kucuk dokunuslarda benzinle ilk etapta 1900 ve hemen sonrasi 1400 devire aliyordu diyelim lpg de 2000 devire alip yavas yavas 1700 bir syre 1600 daha sonra 1500 lere aliyor. Fakat egimsiz ve ivmesiz durumlarda benzinde ayirt etmek imkansiz diyebilirim. Bu bahsettigim farklari hissetmekde hic kolay degil tekrar belirteyim. Daha 250km falan kullandim ilerleyen zamanlarda deneyimlerimi ve tuketimlerimide bol bol paylasacagim.

Ancak daha once cok fazla lpgli arac kullanmis biri olarak ilk izlenimlerim beklentimin cok cok uzerinde diyebilirim. Saygilarimla

Aracınız
Civic FC5 2017
Konyalı arkadaşlar... Ademler otogaz a ( Anadolu sanayi giriş solda) bugün gittim. Fiyat 10 bin ... 1 kitte aynı 10 kitte aynı... Ve ayrıca 2 aya kadar VSI 3 Gelecekmis. Emülatör ve regülatör iyilestirilmiş 3 te. Fiyat farkı olmayacakmış. Bekle 3 ü takalım dediler. Ve sadece bir tane rs e montaj yapmıslar vsı 2 den .

Aracınız
Civic FC5 2020
Konyalı arkadaşlar... Ademler otogaz a ( Anadolu sanayi giriş solda) bugün gittim. Fiyat 10 bin ... 1 kitte aynı 10 kitte aynı... Ve ayrıca 2 aya kadar VSI 3 Gelecekmis. Emülatör ve regülatör iyilestirilmiş 3 te. Fiyat farkı olmayacakmış. Bekle 3 ü takalım dediler. Ve sadece bir tane rs e montaj yapmıslar vsı 2 den .

Taktirdiginizda unutmayin formu.
:)Bende konyadayim ileriki zamanlarda dusunuyorum. Uzaga gitmeden buralardan yaptirayim

Benim bildiğim regülatör bizim araçlara dahi fazla gelen kapasiteye sahip bir fark yaratmayacak bence peki emulator farkı ne olacak sorma şansınız var mı? Maliyet düşürme taktikleri olmasın.

10.000 lira çok degil mi arkadaslar
Senede 20 bin km yapsan 3 senede anca amorti

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam euro olmuş 10lira. Eskisi gibi 2-3 lira olsa çok diyelim de bu zamanda ithal ne ucuz ki? İyi bir telefon alalım diyorsun iPhone son seri 15-20bin. Herşeye alıştık kitlerin bu fiyata satılmasına da alışırız...

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar

Sene olarak değil kilometre olarak bakmak lazım. Şimdi senede 5 bin km yapan bir ton insan vardır. Bu adamlar için LPG gereksiz. 60 bin km hiç bir şey değil bence amorti etmesi açısından. Zaten yakıt maliyetini düşünen adam arabaya çok biniyordur. Maksimum 2 senede yapar onu. Ayrıca yukarıda İsmail hocamın dediği gibi Euro bu seviyelerdeyken ithal bir malın fiyatını çok sorgulayamıyoruz :(

Geri