Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
hangi yolda hızı devamlı 235 le gıdıceksin ya pist mi otobanlar sadece anlık cıkılır o hızlara yorum yapmak için yorum yapmayalım

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sondan başlayayım, yorum yapmak için yorum olayı hocam sizin için daha uygun olabilir çünkü burada 2 sayfadır bir konu hakkında konuşuyoruz. Olay örgüsü için yazılanların tamamını okumanızda fayda var. Hız olayında ise burda anlık veya süreklilik konusunda bir iddam yok, cvt şanzımanlılar 215 km (hondata veya başka yollarla elektronik müdahale dışında) hızı aşamıyor. Dizellerde ise bunun bir sınırı yok. Kabul edelim ki o hızlara çıkabilecek yol olsa bile trafikte ne yaptığını, nasıl ve ne şekilde araç kullanmasını gerektiğini bilmeyenlerle dolu. O yüzden başta kendi hayatım olmak üzere kimsenin hayatınıda tehlikeye atmam. Ama yol, hava, trafik şartları uygun olursa ister yol virajlı olsun ister düz o yolunda hakkını veiririm??

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hatchbackleri çok hoşuma gidiyor hocam da ben alacak olsam Sedana mecburum. Kalitesi ve tipi daha iyi bence de hb'nin. Bakım aralıkları bizim ülke "zorlu şartlar" olarak nitelendirildiği için böyle. Garantiden dolayı da servis sıkıntı. Mazot filtresi ne kadar değişiyor hocam ? 1300tl yüksek bir rakam gibi gözükse de fc5'ler genelde bu civarlarda bakım yaptırıyor malesef gördüğüm kadarıyla.

Şanzımandan ötürü bir sınırlama mevcut sanırım 1.5turbo'da. Düzüyle de öyle mi bakmak lazm. Bir kaç videoda görmüştüm adam 235'i de geçiyordu sanki dizelle.
Hocam öncelikle honda zorlu şartlar adı altında kendince bahaneler üretiyor. Bunu açıklamak gerekirse benim aracımın ilk sahibi Honda Türkiye. Aracımı 18.000 km’ye kadar şirket içinde bir fiil kullanılmış, 18.000 kmde iken bir bayinin ikinci eline satılmış ve oradan alan kişi 20.000 kmde ilk bakımına sokmuş aracı. Daha sonra servis kanalıyla Honda Türkiye ile iletişime geçtim dedim benim garantim ne olacak bakım atlanmış bana verilen cevap hiçbir problem yok bizim garantimiz altında dendi. Yani zorlu şartlar bizim için geçerli :) Mazot filtresini 4.000 km sonra değiştireceğim rakamı konusunda net bir bilgim yok ama yaklaşık 300-400 civarı olur diye düşünüyorum. Hb bagajı oldukça kullanışlı, sert bagaj pandizotu olmadığı için eşyaların üst üste konmasına imkan tanıyor. Ayrıca yedek lastikte yok bagajın altında güzel bir boşluk var ben ıvır zıvırları oraya koyuyorum. 1.5 turbonun manueli bence efsane olmuştur, pandemi nedeniyle test edemedim ama ilk fırsatta etmeyi düşünüyorum. Ve son hız olarak 260 yapabileceğine eminim :)

Ad Soyad
hakan arer
Aracınız
Civic FC5 2018
Ben aldığım zaman Eco elegans 124 bin ,dizel elegans 135500 dü.O zaman için tork, hayalet ekran , zf ve F1 (direksiyondan kulakcikla vites değiştirme) şanzıman ve kapalı otopark olayından dolayı dizeli tercih ettim, arkadaşimda Eco elegans var 20 binde şanzıman yağı değişti ,30 bin bakimindada subab ayarları yapıldı 1600 TL verdi servise oda indirimli olarak.servis ücreti daha pahalı dizele göre ,ben 20 bin bakım ucretini sordum 1250 dediler.

XT1650 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Ben aldığım zaman Eco elegans 124 bin ,dizel elegans 135500 dü.O zaman için tork, hayalet ekran , zf ve F1 (direksiyondan kulakcikla vites değiştirme) şanzıman ve kapalı otopark olayından dolayı dizeli tercih ettim, arkadaşimda Eco elegans var 20 binde şanzıman yağı değişti ,30 bin bakimindada subab ayarları yapıldı 1600 TL verdi servise oda indirimli olarak.servis ücreti daha pahalı dizele göre ,ben 20 bin bakım ucretini sordum 1250 dediler.

Bakım ücretleri öyle veya böyle aynı kapıya çıkıyor :) Ben sıfır olarak almadım ama şöyle diyebilirim, martta aracımı aldığımda aracıma vermiş olduğum fiyat elegance econun liste fiyatıydı. Ama o zamanda 10 binlik aksesuar paketiyle almazsanız aracı vermiyorlardı yine rakam 185 civarına geliyordu. Ötvden kaynaklı indirim oluşmadan önceki liste fiyatını dikkate aldığımda aracımın halen piyasası sıfır eco elegance ile aynı :)

Aracınız
Civic FC5 2017
Sondan başlayayım, yorum yapmak için yorum olayı hocam sizin için daha uygun olabilir çünkü burada 2 sayfadır bir konu hakkında konuşuyoruz. Olay örgüsü için yazılanların tamamını okumanızda fayda var. Hız olayında ise burda anlık veya süreklilik konusunda bir iddam yok, cvt şanzımanlılar 215 km (hondata veya başka yollarla elektronik müdahale dışında) hızı aşamıyor. Dizellerde ise bunun bir sınırı yok. Kabul edelim ki o hızlara çıkabilecek yol olsa bile trafikte ne yaptığını, nasıl ve ne şekilde araç kullanmasını gerektiğini bilmeyenlerle dolu. O yüzden başta kendi hayatım olmak üzere kimsenin hayatınıda tehlikeye atmam. Ama yol, hava, trafik şartları uygun olursa ister yol virajlı olsun ister düz o yolunda hakkını veiririm
hocam 200 lü bantlar gereksiz bantlar yollarımız malesef buna uygun değil onu bırakın adam 80 le soldan gidiyor bılıncsız kullanıcı da oldukca cok

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam öncelikle honda zorlu şartlar adı altında kendince bahaneler üretiyor. Bunu açıklamak gerekirse benim aracımın ilk sahibi Honda Türkiye. Aracımı 18.000 km’ye kadar şirket içinde bir fiil kullanılmış, 18.000 kmde iken bir bayinin ikinci eline satılmış ve oradan alan kişi 20.000 kmde ilk bakımına sokmuş aracı. Daha sonra servis kanalıyla Honda Türkiye ile iletişime geçtim dedim benim garantim ne olacak bakım atlanmış bana verilen cevap hiçbir problem yok bizim garantimiz altında dendi. Yani zorlu şartlar bizim için geçerli :) Mazot filtresini 4.000 km sonra değiştireceğim rakamı konusunda net bir bilgim yok ama yaklaşık 300-400 civarı olur diye düşünüyorum. Hb bagajı oldukça kullanışlı, sert bagaj pandizotu olmadığı için eşyaların üst üste konmasına imkan tanıyor. Ayrıca yedek lastikte yok bagajın altında güzel bir boşluk var ben ıvır zıvırları oraya koyuyorum. 1.5 turbonun manueli bence efsane olmuştur, pandemi nedeniyle test edemedim ama ilk fırsatta etmeyi düşünüyorum. Ve son hız olarak 260 yapabileceğine eminim :)
Zorlu şartlar bizim trafikteki hız ortalamamız, yol ve hava kalitemize göre deniyor hocam. Benim İstanbul'un kirli havasıyla, bol dur kalklı trafikli ve engebeli yoluyla, tertemiz havanın olduğu düz yolları bir tutmuyor. Ona göre de bir garanti süresi belirlemiş işte. Bunun yanında elbette mevsim vs. de etken. Atmosferik motorlarda 20bin km için sıkıntı olmaz da, turbolu araçlar için, dizeller için bu değişim periyodu önemli. Dizel yakıtın açığa çıkardığı sülfirik asit yağı daha çabuk asitide ediyor, ekstra da yanma sonrası açığa çıkan kurum ve bunun yanında eskiyen yağın yanması sonucu çıkacak kül dpf için sıkıntı. Bu bağlamda atmosferik motorlarda kullanılan sallamasyon yağları yetkili servis dizelde kullanırsa bunun tolere edilebilir miktarı sınırlı. Bu konuda siz de hassas davransanız iyi olur hocam.. İlk 20bin km böyle tolere edilmiş ancak buna güvenip siz de böyle şeyler yapmayın, dışarıda bakım yaptırırsanız da low saps c2 c3 yağlarla değişim yaptırın.

Bagaj çocuk olduktan sonra büyük bir öneme sahip oldu. Civic Hb.'nin rakiplere göre iyi bir bagajı var gerçekten. 1.5 turbo manuel ile tatmin edici bir sürüş keyfine ulaşıyor gerçekten. Ben de test etmedim ama meraktayım çok :)

Ad Soyad
hakan arer
Aracınız
Civic FC5 2018
Dizelin fiyatı geçen ay 268 bin TL idi ,şimdi ilanlara bakıyorum 5 bin km deki araca 305 bin TL isteyen var fiyatlar çıldırmış durumda şu sıralar araçların liste fiyatına göre 2.ci el uygun fiyata bulup alan aldı 2 aya kalmaz araçlar bı üst vergi dilimine gircekmis gibi gözüküyor dolarda küçük küçük ilerliyor malesef.

Aracınız
Civic FC5 2017
Dizelin fiyatı geçen ay 268 bin TL idi ,şimdi ilanlara bakıyorum 5 bin km deki araca 305 bin TL isteyen var fiyatlar çıldırmış durumda şu sıralar araçların liste fiyatına göre 2.ci el uygun fiyata bulup alan aldı 2 aya kalmaz araçlar bı üst vergi dilimine gircekmis gibi gözüküyor dolarda küçük küçük ilerliyor malesef.

öle olcak zaten ıkı ay sonra görün siz patlamayı esas millet diordu buralarda ÖTV indirimi gelecek yok öle olcak . o zaman da demıstım kesınlıkle böle bir şey olmaz ve dediğim gibi oldu . ÖTV ye bırakın indirimi zammın alası geldi

Aracınız
Civic FK7 HB 2018

Fiyatlar freni patlamış kamyon gibi kimse durduramıyor. Ama bunda o fiyatı isteyenden çok o arabayı 268 bine sattırmayan bayi ve buna göz yuman Honda Türkiyede suç var. Şöyleki eco elegance ötv değişiminden önceki fiyatı 232 bin küsürdü. Çünkü matrah 120 bini geçtiği için %60 ötv dilimine girmişti. Matrah sınırı 130 bine çıkınca otomatik olarak tekrardan ötv %50’ye düştü ve fiyatı 217-218 binlere indi. Arkadaşım almak istiyordu dedim bu fırsat bu kurlarla 2 kere %3-4 zam yerse direk %80 ötv olacak sana alalım dedim gittik izmirdeki 2 bayiye araç var son 1 tane hep, ama aracı alabilmeniz için aksesuar paketimiz var oda aşağıda almanız lazım. Fiyat ne oldu birisi 247 dedi birisi 245 ama araba az önce bitti ekimde vereceğim 250 bin oldu 5 dkka sonra. Dedik taktırmasak yada 17 jant taktıralım dediler jant pahalı olmaz, taktırmayabilirsiniz ama biz bunları yine size vereceğiz bagajınıza koyarız dediler. Özetle şuanda neredeyse kimse liste fiyatı üzerinden araç alamıyor, ilana koyarkende kimse liste fiyatını dikkate alarak koymuyor. Ha araçta hiç aksesuar yoktur ve adam direk olarak yazmışsa da şöyle düşünün o araç %60 ötv de iken şuan listede satış fiyatı olsa direk olarak %80 ötv üzerinden fiyatlandırılacaktı oda yaklaşık kdv de dahil edildiğinde 35-40 binlik bir zam yapıyor. Adam kendi ötvsini kendi uygulamıştır :)8A36FC5A-D596-40F0-BF5A-913CB54CD6F2.jpeg

Geri