Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Ugr60

0
Merhabalar. Honda tr sayfasında yeni fiyat listesine baktım bugün ama iditec motora ait bi fiyat yok. Dizel üretimi bitti mi şimdi .

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Evet hocam 2021 itibariyle dizel defterini kapatacağını açıklamıştı. Bu 2. el i dtec piyasasını nasıl etkileyecek bakalım.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Evet hocam 2021 itibariyle dizel defterini kapatacağını açıklamıştı. Bu 2. el i dtec piyasasını nasıl etkileyecek bakalım.

Honda kullanıcıları bilinçlenirse bence dizel daha kıymetli olur. Çünkü lpgli tercih edenler dizelin masrafı fazla, alırken çok pahalı diye almadılar. Ancak lpgli alınca her bakımda lpg filtresi, her 30000 kmde bir olması lazım sibob ayarı, her 40.000 km yada 2 yılda bir cvt şanzıman yağı derken bakımı dizelle aynı hesaba geliyor. Şikayet varda honda servislerinin bakım ücretleri hep en üstlerde. Crv yeni kasa çıkarttı ama herkesin aklında eski kasa dizel otm var. Piyasası neredeyse yeni kasayla aynı. Biz arabamızı özellikle youtubeda iyi bir şekilde tanıtsak 3-4 ay sonra dizel civicler piyasada kapışılan araçlar haline gelir. Bugün terakkiye gittim ekimde gelecek eco elegance için ötv %50 yi düşmüş haliyle 250 dediler. 35-40 binlik zorunlu aksesuar paketi veriyorlar. Almasak, taktırmasak dedik, takmazsak bagaja koyarız diyorlar. O yüzden dizel civicler için güzel bir fırsat var aslında. Bunuda insanları bilinçlendirerek sağlayabiliriz.

Aracınız
Civic FC5 2018
Eco elegance otm. 200-210bin bandındayken dizel exe man. i 185 e aldım. Eski fd6 i vtec in rampada bayılma olayından sonra ilaç gibi geldi. Kullanım alanına, şartlarına göre kişisel ekonomisine göre herkesin tercihi haklıdır o ayrı tabi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Aracınız
Civic FK7 HB 2018

Honda kullanıcıları bilinçlenirse bence dizel daha kıymetli olur. Çünkü lpgli tercih edenler dizelin masrafı fazla, alırken
Eco elegance otm. 200-210bin bandındayken dizel exe man. i 185 e aldım. Eski fd6 i vtec in rampada bayılma olayından sonra ilaç gibi geldi. Kullanım alanına, şartlarına göre kişisel ekonomisine göre herkesin tercihi haklıdır o ayrı tabi.

1.6 benzinli motor kabul etmek lazım sağlamlılık, dayanıklılık ve tüpe olan uyumuyla takdire şayan bir motor. Kullanıma, yılın vermiş olduğu deformasyona ve tüpü bağlayan ustanın ustalığına göre motorun performansı değişecektir. Ama her ne olursa olsun tabiki bir dizelin vermiş olduğu keyfi çekişi vermeyecektir. 1.6 sağlam bir motor ama teknolojisi yıllar içinde revizeler geçirse de çok eski. Dizel motor 2011 yılında piyasaya çıktı ve son versiyonuyla ciddi revizelere uğradı. Hatta bir proje gerçekleştirip big turbo yapsak araçları (crv biturbo 160 hp) ozaman dizel civicleri kimse tutamaz :)

gunesec

Özel Üye
bitti Honda ve Toyota bundan sonra dizel üretmeyecek

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben aracı almadan önce çok model araştırdım. Eskiden dizeller, hele dizel otomatikler daha pahalıydı. Mesela dizel otomatik golf comfortline ve 1.5tsi benzinlisi aynı fiyattı. Demek ki dizellere yol göründü diye düşündüm ki mazotun litre fiyatı da epey pahalı. Ben de sürekli şehir içinde kullanacağım için lpg uyumlu araç arayışına girdim. Yılda Max 15000km yapıyorum. Fabrikasyon lpg li araç olarak civic benim için tek seçenek oldu. Hem donanım, hem f/p açısından bana uygun geldi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Ben aracı almadan önce çok model araştırdım. Eskiden dizeller, hele dizel otomatikler daha pahalıydı. Mesela dizel otomatik golf comfortline ve 1.5tsi benzinlisi aynı fiyattı. Demek ki dizellere yol göründü diye düşündüm ki mazotun litre fiyatı da epey pahalı. Ben de sürekli şehir içinde kullanacağım için lpg uyumlu araç arayışına girdim. Yılda Max 15000km yapıyorum. Fabrikasyon lpg li araç olarak civic benim için tek seçenek oldu. Hem donanım, hem f/p açısından bana uygun geldi.
Hondanın fiyat politikası nedeniyle dizel araçlar piyasada rekabetçi olamadı. Bunun bence en önemli nedeni aracın otm şanzımanı. Son zamanlar yaklaşık benzinli ile dizel arasında 50.000 tl fark vardı. Bununda f/p olarak kapanması ve kara geçmesi çok mümkün değil. En doğru tercihi yapmışsınız??

gunesec

Özel Üye
Hondanın fiyat politikası nedeniyle dizel araçlar piyasada rekabetçi olamadı. Bunun bence en önemli nedeni aracın otm şanzımanı. Son zamanlar yaklaşık benzinli ile dizel arasında 50.000 tl fark vardı. Bununda f/p olarak kapanması ve kara geçmesi çok mümkün değil. En doğru tercihi yapmışsınız??

Değerli hocam ben Ekim ayında aldım, neredeyse 1 yıl olacak. Honda fiyatlarını hiç hatırlayamıyorum.
Söyledikleriniz çok mantıklı. Aklımda hiç dizel olmadığı için seçeneklerim epey daralmıştı.ya golf ya leon ya da civic tercihimdi. Ta o zaman 30 bin daha koysam superb ya da 3008 alabiliyordum. Maddiyattan dolayı bütçeme en uygunu bu araçtı.
Kesinlikle pişman değilim, dizelin verdiği gücü ve ataklığı bulamıyorum ama zaten sakin kullanan biriyim. ?

Aracınız
Civic FC5 2018
Honda kullanıcıları bilinçlenirse bence dizel daha kıymetli olur. Çünkü lpgli tercih edenler dizelin masrafı fazla, alırken çok pahalı diye almadılar. Ancak lpgli alınca her bakımda lpg filtresi, her 30000 kmde bir olması lazım sibob ayarı, her 40.000 km yada 2 yılda bir cvt şanzıman yağı derken bakımı dizelle aynı hesaba geliyor. Şikayet varda honda servislerinin bakım ücretleri hep en üstlerde. Crv yeni kasa çıkarttı ama herkesin aklında eski kasa dizel otm var. Piyasası neredeyse yeni kasayla aynı. Biz arabamızı özellikle youtubeda iyi bir şekilde tanıtsak 3-4 ay sonra dizel civicler piyasada kapışılan araçlar haline gelir. Bugün terakkiye gittim ekimde gelecek eco elegance için ötv %50 yi düşmüş haliyle 250 dediler. 35-40 binlik zorunlu aksesuar paketi veriyorlar. Almasak, taktırmasak dedik, takmazsak bagaja koyarız diyorlar. O yüzden dizel civicler için güzel bir fırsat var aslında. Bunuda insanları bilinçlendirerek sağlayabiliriz.

Bence binip keyfine bakmak lazım,aracın değerini ikinci elde yükseltmek gibi bi amaca gerek yok. Uzun vade kullanıcıları için aracın fiyatı şöyle olmuş böyle olmuş sıkıntı etmezler.
Dizel civic alıcısı zaten fiyattan ziyade özelliklere bakıyor.
Mesela ben pedala basınca gitsin basmayınca ekonomik olsun diye aldım.
Ek olarak ZF şanzıman almamdaki en büyük etkendi.

Geri