Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Klimayı açar açmaz fan hızı farketmeksizin fıss diye bir ses geliyor. Sizinki sanki fan motorundan gibi.
Klimada sorun olsa soğutmada sorun olurdu.
Klima kapalıyken fanı maksimumda çalışırtırdığınızda aynı sesi yapıyor mu ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yarın deneyeceğim. Klimayı açar açmaz fıss diye ses geliyor. 10000 km olduk sogutmada bi problem yaşamadım. Siz bu şekilde kac km kullandınız ve sogutmamaya başladı?

SM-J510FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam bende dizel Crv var motor blok olarak ayni diye biliyorum Galiba crv de twin turbo var. Merak ettigim dizel Fc5 in sağ motor kulagi da Crv ile ayni mi acaba Gecen gün dikkatimi cekti cok komplike bi kulak motor takozu var, alttaki kulak yagli ustteki burc seklinde ortadan birlesiyorlar mafsalli ve motoru tasiyor ki Cold starta bile olctum titresim cok az Crv de Kulak baya guclu bi ara bakarsa Fc 5 sahipleri ayni kulak mi acaba merak ettim Cunku bende Mazda3 de var benzinli kulagini yeni degistim o aracinda CrV dizel olmasina ragmen Cold starta ortalama titresim daha az
Ekli dosyayı görüntüle 258937Ekli dosyayı görüntüle 258938
Hocam biraz geç oldu ama baktım gönderdiğin fotoğrafla aynı civictede

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba.
Bazen vites geçişleriyle ilgili sorun yaşıyorum. Hangi viteste bilmiyorum ama
Önce sanki frene basma veya arkadan birinin arabayı çekmesi hissi,
Sonra iki büyük metal kürenin birbirine çarpma sesi,
Sonra vites değişmesi

Son zamanlarda cok olmaya başladı. Önceden shell den mazot alıyordum, artık opetten alıyorum. Alâkası var mı bilemedim.
Aynı sorunu yaşayan var mı?

Dizel executive otomatik 2019

2009 FD6
2015 FB7
2018 FC5
Hocam aracı bakıma götürdüğümde şanzımana yazılım attırdım tekrardan şimdilik bir problem yaşamadım. (2000 km kullandım:))

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende de ilk anlattıklarınız var lakin ses yok.İnternette ZF şanzımanla ilgili araştırmalarımda(BMW kullanıcıları) bunun normal olduğunu soğukken 1-2-3-4 geçişlerinde hissedildiğini gördüm.Araba soğukken geçişleri hissediyorum sonra normale dönüyor...Serviste bunun için bir işlem yapılıyor mu ?

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bende de ilk anlattıklarınız var lakin ses yok.İnternette ZF şanzımanla ilgili araştırmalarımda(BMW kullanıcıları) bunun normal olduğunu soğukken 1-2-3-4 geçişlerinde hissedildiğini gördüm.Araba soğukken geçişleri hissediyorum sonra normale dönüyor...Serviste bunun için bir işlem yapılıyor mu ?

Şöyle izah edeyim tam otomatik şanzımanlarda şanzıman yağı ısınasıya kadar belli sarsıntılar yaşanır buda genellikle 1-2-3-4 gibi düşük viteslerde olur. Şanzıman yağı ısınınca bu sarsıntılar otomatik olarak biter. Motor ısındıktan sonra ara viteslerde (40-70 km arası) önceki yazışmalarda belirtildiği gibi bir sarsıntı, oktan çıkan yay araç gerilip ani bir hızlanma durumları yaşanıyorsa konforlu bir şekilde aracınızı kullanabilmek için serviste program attırmanızda fayda var.

Aracınız
Civic FC5 2018
fc5 dizel 20 bin bakımını son zamanlarda yaptıran varmı arkadaşlar, normal bakıma ek olarak benzinlilerde olduğu gibi şanzıman yağı vs yok sanırım.

Aracınız
Civic FC5 2018
fc5 dizel 20 bin bakımını son zamanlarda yaptıran varmı arkadaşlar, normal bakıma ek olarak benzinlilerde olduğu gibi şanzıman yağı vs yok sanırım.

Ben yaptırdım haziranda, 1400₺ Ayışığında.
Şanzıman yağı 80.000 veya 4 yılda değişiyor. 20.000de olmaz

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu vites vuruntusu aynı şekilde benim araçtada vardı geçen hafta servise götürdüm özellikle bu sebepten yazılım attılar yaptığımız testlerde sorun çözülmüş gibi zaten eğer sorun devam ederse tekrardan gelin honda Türkiye ile görüşüp şanzımanı kople garanti dahilinde yenilenmesine kadar gidebileceğini söylediler şimdilik yazılımla çözülmüş gibi duruyor
Ben aracımı ikinci el olarak yeni aldım. 1.6 dizel otomatik CRV ailemizde mevcut ve sürekli kullanıyorum. Bunu referans alarak bir tanede dizel otomatik civic aldım. CRV’de görmediğim bu sorunu bende yaşıyorum. Ancak benim tespitim şanzıman motora fazla geliyor. Bu yığılma ardından arkadan ittirme hissini 4-5-6. viteslerde yapıyor. Buda gücü nasıl aktaracağını bilemediği ve aracın gücü CRV’ye göre az geldiği için diye düşünüyorum. Eğer 70 km hızlara gaza net basarak çıktığınızda bu durumla karşılaşılmıyor. Ama özellikle 40-70 km hızlarda gaza kararsız ve az basarak giderseniz bununla karşılaşılıyor. Yaklaşık 1000 km sonra bakıma gidicem orada şanzıman beynini resetletmeyi düşünüyorum. Sorunun bu yöntemle biteceğini düşünüyorum. Çünkü şanzıman beyni benden önce yaklaşık 30000 km boyunca farklı kişilerin sürüşleriyle veri tabanı elde etti ve o yönde tepkiler vermekte. Ama şanzıman resetlendiğinde sadece benim sürüş stilime göre şekillenecek. Tabi servise benden önce gidip, düşündüklerimin dışında bir bilgi alırsanız ve burada paylaşırsanız memnun olurum.

SM-G970F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bu vites vuruntusu aynı şekilde benim araçtada vardı geçen hafta servise götürdüm özellikle bu sebepten yazılım attılar yaptığımız testlerde sorun çözülmüş gibi zaten eğer sorun devam ederse tekrardan gelin honda Türkiye ile görüşüp şanzımanı kople garanti dahilinde yenilenmesine kadar gidebileceğini söylediler şimdilik yazılımla çözülmüş gibi duruyor

SM-G970F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yazınızı yeni gördüm kusura bakmayın, bende de şanzımana yazılım güncellenmesi yapılalı yaklaşık 7000 km oldu. Şuanlık tam otomatik şanzımanda normal olarak görülen düşük viteslerdeki sarsıntı dışında bir problem yok. Bunun dışında bir problem yaşayacağımızı zannetmiyorum. Ara sıra yazılım güncellenmesi ile sorunlarımız çözülecektir.

Geri