Fd6 Otomatik debriyaj kaydırma hissi ve yerinden kalkmama - Şanzıman sorunu

Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar merhaba. İzmirden bgn katıldım aranıza araştırırken buldum civictr yi. Araştırdım fakat tam çözüm bulamadım. Sorun şu aracım 2011 otomatik fd 6 lpgli düşük hızlarda hatta 40 km hıza kdr ara ara arabam sanki manuelmiş gibi debriyaj kaydırır gibi titreme yapıyor. Bu da beni baya tedirgin ediyor bujileri ve kabloları değişti, şanzıman yagı değişti, akü değişti. Titreme daha çok dişli kaydırıyor gibi. Daha önce başına gelen var mı? Yada çözüm önerisi olan?şimdiden teşekkür ederim

RNE-L21 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar merhaba. İzmirden bgn katıldım aranıza araştırırken buldum civictr yi. Araştırdım fakat tam çözüm bulamadım. Sorun şu aracım 2011 otomatik fd 6 lpgli düşük hızlarda hatta 40 km hıza kdr ara ara arabam sanki manuelmiş gibi debriyaj kaydırır gibi titreme yapıyor. Bu da beni baya tedirgin ediyor bujileri ve kabloları değişti, şanzıman yagı değişti, akü değişti. Titreme daha çok dişli kaydırıyor gibi. Daha önce başına gelen var mı? Yada çözüm önerisi olan?şimdiden teşekkür ederim

Yardımcı olacak bir arkadaş yok mu?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız kaç km.de? Bu durum LPG-benzin varlığında farkediyormu? Titreme esnasında vuruntu mevcut mu?
Motor kulağı hiç değişti mi?
Şu videodaki gibi bir titreşim mi yoksa vuruntu tarzı mı?

Şanzıman içindeki plakalar zamanla aşınmaya bağlı da sıyırıyor olabilir ama bu en son ihtimal bence.
Sorun motordaki bir tekleme mi yoksa şanzıman mı bir ayırım yapmak gerekiyor önce.
Video çekerek gösterebilirseniz iyi olur.

Aracınız
Civic FD6 2011
Motor kulaklarına bakıldı. Yarın servisten randevu aldım şanzıman yağını değişmeyi deneyeceğim. Devir saatinde düşme olmuyor. Buarada vites gecişleri de baya hissediliyor bakalım yrn yağ değişimiyle gider inşallah. Yazarım burdan olumlu olumsuz

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şanzıman yağı ve filtre değişimi yapıldı vuruntu bariz kesildi ama kaydırma hala devam ediyor. İzmirde işinin ehli bi usta arıyorum

Demekki şanzıman yağı uzun süredir değişmemiş :unsure:
Bence aracı biraz daha kullanın, normalde şanzıman toplamda 6 lt yağ alıyor ancak değişimde 2.75 değiştirilebiliyor.
Eğer araç ilk alındığı zamandan beri hiç değiştirilmemişse bi 3-4 ay sonra tekrardan değiştirerek daha da iyileşme elde edebilirsiniz, bu açıdan alınan araçların geçmiş bakım çizelgelerini bilmek çok önemli (y)
Eski yağ ile yeni yağın karışması biraz zaman alabilir, bu nedenle zaman geçtikçe o hissiyatların azalma ihtimali de var. İzmirde Honda servisi için izmirdeki forumdaşlara bir danışmak lazım :unsure:

Bence bu olayın yağ ile tamamen alakası yok. Bende var bende düşük hızlarda hissediyorum. Yağ 2bin km ara ile iki kez değişti. Bence düşük hızlarda gaz pedalının konumuyla ile alakalı. 30 40 km/h hızlarda gaza az dokununca bende araç 2 farklı vites arasında kararsız kalıyor. Üst vitese atıyor ve sonra geri çekiyor. Benim izlenimlerim bu.

????? ???? ??????? ????? ???? ??????

Geri