Fd6 Otomatik debriyaj kaydırma hissi ve yerinden kalkmama - Şanzıman sorunu

Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar merhaba. İzmirden bgn katıldım aranıza araştırırken buldum civictr yi. Araştırdım fakat tam çözüm bulamadım. Sorun şu aracım 2011 otomatik fd 6 lpgli düşük hızlarda hatta 40 km hıza kdr ara ara arabam sanki manuelmiş gibi debriyaj kaydırır gibi titreme yapıyor. Bu da beni baya tedirgin ediyor bujileri ve kabloları değişti, şanzıman yagı değişti, akü değişti. Titreme daha çok dişli kaydırıyor gibi. Daha önce başına gelen var mı? Yada çözüm önerisi olan?şimdiden teşekkür ederim

RNE-L21 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

speed

0
Manuel kullanimda deneyin 30. 40 km ile
Bence bu olayın yağ ile tamamen alakası yok. Bende var bende düşük hızlarda hissediyorum. Yağ 2bin km ara ile iki kez değişti. Bence düşük hızlarda gaz pedalının konumuyla ile alakalı. 30 40 km/h hızlarda gaza az dokununca bende araç 2 farklı vites arasında kararsız kalıyor. Üst vitese atıyor ve sonra geri çekiyor. Benim izlenimlerim bu.

????? ???? ??????? ????? ???? ??????

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar merhaba. İzmirden bgn katıldım aranıza araştırırken buldum civictr yi. Araştırdım fakat tam çözüm bulamadım. Sorun şu aracım 2011 otomatik fd 6 lpgli düşük hızlarda hatta 40 km hıza kdr ara ara arabam sanki manuelmiş gibi debriyaj kaydırır gibi titreme yapıyor. Bu da beni baya tedirgin ediyor bujileri ve kabloları değişti, şanzıman yagı değişti, akü değişti. Titreme daha çok dişli kaydırıyor gibi. Daha önce başına gelen var mı? Yada çözüm önerisi olan?şimdiden teşekkür ederim

Kardeşim sanziman sorunu diye hemen şanzımanı elletme. Iyice araştır ondan sonra müdahale.ettir. bende de 2013 otm. Var benim arabada da düşük devirlerde titremeyle beraber hırıltı sesi vardı. Şanzımanda sandım sanzimanci aramaya başlamıştım derken Forum Tr ile tanıştım. Şükürler olsun forum tr de sorunu tespit ettik arkadaşlarla. V kayışı gergi bilyasi sorunluymus aracın. Bence sanzimani hemen elletme soyup soğana çevirirler vallaha..

DURSUNTOYA

Aracınız
Civic FD6 2011
Kardeşim sanziman sorunu diye hemen şanzımanı elletme. Iyice araştır ondan sonra müdahale.ettir. bende de 2013 otm. Var benim arabada da düşük devirlerde titremeyle beraber hırıltı sesi vardı. Şanzımanda sandım sanzimanci aramaya başlamıştım derken Forum Tr ile tanıştım. Şükürler olsun forum tr de sorunu tespit ettik arkadaşlarla. V kayışı gergi bilyasi sorunluymus aracın. Bence sanzimani hemen elletme soyup soğana çevirirler vallaha..

DURSUNTOYA
Hocam aldığım günden bu yana şanzıman haricinde değiştirmesi yada düzeltilmesi maaliyet olarak düşük ne varsa denedim şanzıman yağı, akü, lpg beyni vs olmak üzere. En son 2.sanayide sevdiğim bir arkadaşıma aktarınca durumu test sürüşüne cıktık şanzıman soğukken bişey yok fakat ısınınca yapıyor dedi ismini bilmiyorum otomatik şanzımanda debriyaj görevi gören bi parçada sıkıntı olabilir dendi. Aracın eski sahibine aktardım durumu hukuki yollara başvuracagımı söyledim sonrasında şanzıman açtırdık ödemesi ona ait olarak şimdi servisteyim hatta. yağ soğutucusu patlayınca suyu şanzımana vermiş selenoid di galiba o valflerde dahil olmak üzere içindeki yuvarlak bir parca var debriyaj dediğim onun bikaç parcası arızalanmış. Yağ ısınınca filtreyi tıkamak suretiyle arabada cekişten düşme,silkeleme, devirde dalganma, vites geçişlerinde vuruntu kararsızlık vs hepsinin sebebi buymuş. Salu teslim alcam inşallah. Yine gelişme olursa yazarım.

Aracınız
Civic FD6 2011
Eveeeet arkadaşlar arabayı bgn teslim aldım otomatik vitesin debriyaj balatasını sıyırmışız gereken neyse yapıldı uzun yol ve şehiriçinde denedim herhangi bir sıkıntı yok vites geçişleri gayet başarılı herhangi bir atlama yada vuruntu yok. Selenoidlerde herhangi bir sıkıntı yokmuş. Allah beterinden korusun bu şekilde bişey geldi gecti başımızdan.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eveeeet arkadaşlar arabayı bgn teslim aldım otomatik vitesin debriyaj balatasını sıyırmışız gereken neyse yapıldı uzun yol ve şehiriçinde denedim herhangi bir sıkıntı yok vites geçişleri gayet başarılı herhangi bir atlama yada vuruntu yok. Selenoidlerde herhangi bir sıkıntı yokmuş. Allah beterinden korusun bu şekilde bişey geldi gecti başımızdan.

Geçmiş olsun, yaklaşık ne kadar maliyeti oldu peki :)
Ayrıca servisin yapılan işlem faturasını kimlik bilgilerini gizleyip paylaşabilme imkanınız varmı? Değişen parça kodlarını merak ettiğim için soruyorum :unsure:

Geçmiş olsun. Debriyaj balatası dediğiniz Tork konvertörü arızası herhalde.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@Bapiero Arkadaslar aynisi bugun basima geldi. Araci parkettim 20 dk. Sonra biraz geri ciktim ve d ye alinca arac yurumedi disli homurdamasi gibi bir ses cikti sonrasinda stop ettim tekrar calistirdim arac hareket etti. Tam da bayram vakti nasil yapacagim bilmiyorum. 6 sinda sehir disina cikacaktim. Kavramasi mi arizalanmistir.

Geri