Fd6 Otomatik debriyaj kaydırma hissi ve yerinden kalkmama - Şanzıman sorunu

Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar merhaba. İzmirden bgn katıldım aranıza araştırırken buldum civictr yi. Araştırdım fakat tam çözüm bulamadım. Sorun şu aracım 2011 otomatik fd 6 lpgli düşük hızlarda hatta 40 km hıza kdr ara ara arabam sanki manuelmiş gibi debriyaj kaydırır gibi titreme yapıyor. Bu da beni baya tedirgin ediyor bujileri ve kabloları değişti, şanzıman yagı değişti, akü değişti. Titreme daha çok dişli kaydırıyor gibi. Daha önce başına gelen var mı? Yada çözüm önerisi olan?şimdiden teşekkür ederim

RNE-L21 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2011
Bence bu olayın yağ ile tamamen alakası yok. Bende var bende düşük hızlarda hissediyorum. Yağ 2bin km ara ile iki kez değişti. Bence düşük hızlarda gaz pedalının konumuyla ile alakalı. 30 40 km/h hızlarda gaza az dokununca bende araç 2 farklı vites arasında kararsız kalıyor. Üst vitese atıyor ve sonra geri çekiyor. Benim izlenimlerim bu.

????? ???? ??????? ????? ???? ??????
Dostum aynı dertten muzdaribiz sağlam bi usta bulsak da çözsek bu işi. Bende de 30 45 arasında 2den 3e gecişte sarsıntı ve ses yapıyor. Kafayı yicem satcam böyle giderse. Soğudum resmen ya

Aracınız
Civic FD6 2011
İyi geceler arkadaşlar fd6 otomatik vites aracım 2 km yol gittikten sonra ışıklarda durdum tekrar kalkim dedim araba yürümedi aracı stop edip tekrar calıştırdım sıkıntı olmadı sebep ne olabilir? İzmirde bi usta arıyorum

Aracınız
Civic FD6 2011
Evet arkadaşlar şanzımanı kucaklamış bulunuyorum. En başından beri foruma yazdığım sürecin sonu şanzıman arızasıymış. Bgn itibariyle aracı servise bıraktım başıma gelenleri yine aktarırım. Şunu söyleyeyim otomatik vites fd6 da titreme, vites geçişlerinde gecikme yada silkeleme, yanık kokusu, devir saatinde dalgalanma olursa bilinki sonun başlangıcı. Vakit kaybetmeden şanzımanı kontrol ettirin. İyi forumlar

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Çok çok geçmiş olsun @Bapiero :(
Kalkış sorunları tork konvertöründe sorun anlamında gelir. Tork konvertörünün tamiri ile sorun düzelecektir, daha da ileri durumda şanzıman revizyonu gerçekleşir ancak maliyeti daha yüksek olur maalesef :(
Yanlız normalde 120bin km.de otomatik şanzıman sorunu veren Civic ilk defa sizden duyuyorum, sizden önceki sahibi hiç yağını değiştirmemiş mi acaba, ya da çok mu patinajlı kalkış yapmış?
Yada aracın km.si mi düşürülmüş :unsure: Kafama bir sürü soru geliyor.
Tekrardan geçmiş olsun, erişim kolaylığı açısından daha önce açtığınız konuları birleştirdim (y)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ayrıca gelişmelerden ve oluşan maliyet içinde bizi haberdar ederseniz sevinirim (y)

Aracınız
Civic FD6 2011
Ayrıca gelişmelerden ve oluşan maliyet içinde bizi haberdar ederseniz sevinirim (y)
Tabiki herkes faydalansın en azından başına gelmeden önlem alınırsa milli servetimiz çarçur olmaz. Aracın şuan için otomatik şanzıman içindeki adını unuttum balata diyelim balatasını sıyırmış yrn açılacak. Buarada aldığım şahıs ödemesini yapacak şanzıman tamirat giderlerini. Aracı alalı 1 hafta bgn oldu avukatımla görüşerek şahsa ilettim şahıs ödeme yapmayı kabul etti. Gereken neyse yapılacak tekrar bilgi akışı sağlarım konu hakkında. İyi dilekleriniz için teşekkürler

Geri