Gerçek yakıt değerleri

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Lastikte sorun olmamasına rağmen yapabiliyor bazen onu. Benzinlikte olan havaların ayarı pek yok. Lastikçiye gidip hava bastırın ama uzun süre yol giderseniz lastik ısınıp değeri yüksek gösterebilir o da yanıltıcı olur. Uygun havayı bastıktan sonra düz yerde kalibre edin olmaması lazım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Gerçekten ben de anlamadım bu işi. Cumartesiden beridir de bir daha tekrarlamadı, daha önce hiç böyle bir şey başıma gelmemişti. Eğer lastikte çivi vs. olsa lastik en azından beklerken yine inerdi gece. Ama bir kontrol ettirmekte yine de fayda var dediğiniz gibi.

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Lastik havasını lastik soğuk iken yapılmalı. Deneme yaptım. Acaba ne kadar değişiyor diye. Soğukta 32 olan basınç gün sonunda 34 olmuş. Yolda giderken normal dediğiniz değer sabah düşer sensör ikaz verebilir. Hatta hava ısısı bile lastik basıncını değiştiriyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Yol bilgisayari degeri ile pompa degeri arasinda fark oluyormu sizde de

İkidir depoyu fulleyip olcum yapiyorum
İlk depoda bilgisayar 9.5 depo olcumu 10.0

İkinci depodada 8.1 bilgisayar
8.6 depo olcumu cikti

Sizdede boylemi arkadaslar, 0.5 lt dusuk gosteriyor bilgisayar

Arac henuz 1.000 km de, hb sport plus

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2017
Civic RS şehir içi normal kullanım. Çok sert kullanmam ama ara ara da G kuvvetini hissetmek için keyfine dip gaz yaparım. Yakıt ortalama 7.7 LT

Yıllar önce RS ile aynı güçte bir Polo gti’ım vardı. Aynı şekil kullanımda 12 LT civarı yakıyordu. Atmosferik versiyonu bilemem ama RS lere kim çok yakıyor diyorsa muhabbeti kesin o cimri arkadaşla :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Civic RS şehir içi normal kullanım. Çok sert kullanmam ama ara ara da G kuvvetini hissetmek için keyfine dip gaz yaparım. Yakıt ortalama 7.7 LT

Yıllar önce RS ile aynı güçte bir Polo gti’ım vardı. Aynı şekil kullanımda 12 LT civarı yakıyordu. Atmosferik versiyonu bilemem ama RS lere kim çok yakıyor diyorsa muhabbeti kesin o cimri arkadaşla :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu araç kesinlikle sunduğu güç kadar yakmıyor o net. Bazen işim oluyor uzun yolda acımıyor basıyorum 150 160 aracı çok ani hızlara çıkarmadan sürerseniz ve şu ekrandaki yeşil ışığa sadık kalırsanız 6.5 litreyi dahi geçmiyor çok iyi değer bu.

S

Silinen üye 20336

Guest
Kendi aracımdaki 30-40 bin km arasındaki yakıt tüketimi bu şekilde Ekli dosyayı görüntüle 252307

Gezi A kaydını sizin ayarladığınız şekilde nasıl yapabilirim? Bana yardım edebilir misiniz?

Benim araçta durum şöyle;
Her çalıştırmadaki tüketimi hesaplayıp sırasıyla sizdeki gibi işliyor gezi a kaydına ancak motoru durdurana kadar olan tüketimi hesaplıyor.
Velhasıl gezi a kaydında; son üç kullanıma ve mevcut sürüşteki kullanıma ait tüketimler görünüyor.

Mobil cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Ben aracı aldığımda ortalama tüketim 8.7 gösteriyordu, Hatay'dan Adana'ya oradan da Kastamonu'ya geldim. İlk 1000 km hep uzun yolda kullandım ama rodaj için dalgalı devirde kullandım yol boyunca, neredeyse hiç sabit devirde tutmadım. 1000 km'nin sonunda 8.1'e düştü. Bu cumartesi 1000 km bakımı için Ereğli'ye yola çıktım, ilk defa bilgisayarı sıfırladım yola çıkmadan önce. 260 km boyunca yine çok sakin kullanmadım yer yer rampalarda falan çok da aracı zorlamayacak şekilde yüklendim gaza, Ereğli'ye vardığımda ortalama tüketim 6.7 idi. Dönüşte yine devirli kullandım aracı ama bilgisayarı sıfırlamadım, Kastamonu'ya vardığımda ortalama tüketim 7.1'e yükseldi. Dün şehir içi-şehir dışı karışık kullandım, bu gün sabah itibariyle ortalama tüketim 7.4 gösteriyor.

Bu arada Ereğli'den dönüşte başıma ilginç bir şey geldi: akşam üzeri dönüş yoluna geçtim, Ereğli çıkışında depoyu fulledim, normal bir şekilde devem ederken araç birden lastik basınç uyarısı verdi. Önüme çıkan ilk benzinliğe girip lastik basınçlarını kontrol ettim herhangi bir sıkıntı yok gibiydi basınçlarda. 10-15 dk kadar lastiklerin soğuması için bekleyip bir kere daha kontrol ettim, yine sıkıntı yoktu. Araca bindim lastikleri kalibre ettim ve yola çıktım. Yaklaşık 15-20 km sonra yine uyarı verdi, yine bir benzinliğe kadar temkinli bir şekilde devam ettim ama çok huzursuz oldum. Sol ön lastik biraz hava kaçırmıştı, hava bastım, içimden de "Daha yepyeni lastikleri patlattık herhalde" dedim. Tekrar bindim arabaya yine kalibre edip devam ettim, bir daha hiç uyarı vermedi. Böyle bir olay yaşayan oldu mu acaba aranızda daha önce?

Aynı şey benim 1000 km bakımı servis çıkışımda da oldu. Hemen aradım servisi lastik hava ikazı yandı dedim. Biz lastik havalarınızı kontrol edip eksikse tamamlıyoruz dedi. Hava basıldıktan sonra kalibre edilme işlemi unutulmuş olmalı dedi. Sağ çekin tarif edeyim dedi. Tarif etti ve uyguladım. İkaz ışığı söndü.

Sizin yaşadığınız olayın kaynağı da aynı olmalı:)
Sorun yok bence

Mobil cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri