Gerçek yakıt değerleri

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ben bakımı yaptırınca gezi A ve B'yi sıfırlıyorum ekrandaki çubuğa basılı tutarak sıfırlıyorum. Sonrasında her yakıt aldığımda ise B kaydını sıfırlayıp depo bitene kadar ne kadar yakmış onu gözlemliyorum. Gezi A kaydını 3000 km civarına gelince sıfırlıyorum ve oradaki gibi alta inmiş oluyor. Bunu 10 bin km boyunca 3 defa yapıyorum. Sizde yakıt alındığında sıfırlama tarzında bir şey vardı o açık olunca sıfırlıyor olmasın otomatik. Bir karıştırın bulursunuz elle seçili olması lazım bende olmadı araca gidince bakarım bende. @RS23

S

Silinen üye 20336

Guest
Ben bakımı yaptırınca gezi A ve B'yi sıfırlıyorum ekrandaki çubuğa basılı tutarak sıfırlıyorum. Sonrasında her yakıt aldığımda ise B kaydını sıfırlayıp depo bitene kadar ne kadar yakmış onu gözlemliyorum. Gezi A kaydını 3000 km civarına gelince sıfırlıyorum ve oradaki gibi alta inmiş oluyor. Bunu 10 bin km boyunca 3 defa yapıyorum. Sizde yakıt alındığında sıfırlama tarzında bir şey vardı o açık olunca sıfırlıyor olmasın otomatik. Bir karıştırın bulursunuz elle seçili olması lazım bende olmadı araca gidince bakarım bende. @RS23

Evet bu bahsettiğiniz ayarı bulmuştum ama işin mantığını anlayamamıştım. A’yı her çalıştırmaya B’yi de sanırım elle seçeneğine ayarlamıştım.

Bu durumda A’yı da B’yi de elle sıfırla şeklinde mi seçmem gerekiyor?

Mobil cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Evet bu bahsettiğiniz ayarı bulmuştum ama işin mantığını anlayamamıştım. A’yı her çalıştırmaya B’yi de sanırım elle seçeneğine ayarlamıştım.

Bu durumda A’yı da B’yi de elle sıfırla şeklinde mi seçmem gerekiyor?

A yı otomatik yapmayın sıfırlıyor her seferinde olmadı B yi yaparsınız. A geneli baz alıyor denebilir.

S

Silinen üye 20336

Guest
A yı otomatik yapmayın sıfırlıyor her seferinde olmadı B yi yaparsınız. A geneli baz alıyor denebilir.

Bugün, söylediğiniz gibi yaptım ayarları.
Bu şekilde çok daha iyi oldu.

Kilometre Saati kısmından B’ye ait km ve ort hız değerlerini izlerken ekrandan da A gezi kaydı sayfası izlenebiliyor

Aracı aldığımda da A elle ayarlanacak şekilde seçilmişti ancak ben A’yı hiç sıfırlamadığım için Gezi A kaydı oluşmamış demek.

Çok teşekkür ederim...
EyvaALLAH

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bugün, söylediğiniz gibi yaptım ayarları.
Bu şekilde çok daha iyi oldu.

Kilometre Saati kısmından B’ye ait km ve ort hız değerlerini izlerken ekrandan da A gezi kaydı sayfası izlenebiliyor

Aracı aldığımda da A elle ayarlanacak şekilde seçilmişti ancak ben A’yı hiç sıfırlamadığım için Gezi A kaydı oluşmamış demek.

Çok teşekkür ederim...
EyvaALLAH

(y) (y)

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar merhaba sport plus aracında daha yeni aldım 5 günlük araç daha 500 km de doğal olarak yeni araç olduğu icin ve benim de şu an araca tam olarak alışamadığım için yakıtım ortalama 9 civarında bunun düşeceğini düşünüyorum daha tecrübeli kullanıcıların gerçek değerlerini öğrenebilir miyim Allah herkese kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Âmin...
[/QUOTE

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
7500 km de ağırlıklı uzun yol 6.8 lt şu an ortalama tüketimim. her geçen gün düşüyor.

ALba

0
Aracınız
Merhaba
Civic hb sport almayı düşünüyorum, sedanla farkları nelerdir. tavsiye edermisiniz ?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Geri