Jant ve Lastik Takımı

Ynt: Jant ve Lastik Takımı

[quote author=avansis link=topic=11.msg100#msg100 date=1390424681]
17 ne isede 18 ile bence risk almış olucaksınız.
Yarın birgün yayda takarsanız vay öntakımın haline 17 iyidir hocam.
[/quote]

yok yok abi risk yok 18 iyidir :) . 3cm yay koyarsan ön çok iyi durur ama arkayı bilemem tam istediğin gibi olmayabilir

düzgün kullandıktan sonra bir sıkıntı olucağını düşünmüyorum

hayırlı olsun şimdiden :)

bu arada kesinlikle 40 yanak fazlası olmaz yakışmaz :)

ocelot

0

[quote author=berk tmzl link=topic=11.msg122#msg122 date=1390477006]
[/quote]

Yok zaten yanakları geniş lastik almam artık. İnce yanak takılı bir 18 takım taktılar vay be dedim bizimkiler traktörün ön lastiği gibi kaldı.... ;D

[quote author=OcEloT link=topic=11.msg138#msg138 date=1390480923]
[/quote]

Yok zaten yanakları geniş lastik almam artık. İnce yanak takılı bir 18 takım taktılar vay be dedim bizimkiler traktörün ön lastiği gibi kaldı.... ;D
[/quote]

hocam sizden bir ricam olucak jant lastiği taktırdığınız zaman unutmassanız vossen cv4 ün fiyatını sorabilirmisiniz bende yakın zamanda taktırmayı düşünüyorum fiyat araştırması yapıyorum

bu arada dunlop bu fiyatlara en iyi tercih edilcek marka

taktırdıktan sonra foto paylaşırsanız gaza gelirim diye düşünüyorum ;D

[/quote]

[/quote]

dunlop lastiklerle inşallah fren mesafesinde sorun olmaz abs çabuk devreye girmez inşallah bunun içinde bir gözlem yapıp yazarsanız çok iyi olur :)

ocelot

0

[quote author=berk tmzl link=topic=11.msg199#msg199 date=1390523515]
[/quote]

[/quote]

dunlop lastiklerle inşallah fren mesafesinde sorun olmaz abs çabuk devreye girmez inşallah bunun içinde bir gözlem yapıp yazarsanız çok iyi olur :)
[/quote]

Evet arkadaşlar jant-lastik takımımı almış bulunmaktayım. :) Bahsettiğim König SJ02 Jant ve Dunlop Sport Maxx Lastik.

Hocam ilk başta şunu söyleyeyim bizim araçlarımızın tipi 18" takım ile ortaya çıkıyor. Karanlıkta bile bayıldım. Lastikler geç geldi, saat 20:30'da montajı bitti. Hemen denemek için İzmit-Adapazarı otoyoluna çıktık. Ve ne yazık ki düzgün rot balans yapılmadığını için 130 - 170 arasında şiddetli titreme yaptığını gözlemledik bu biraz canımı sıktı. Yarın hallettiririm onları da. Fotolarını yarın çeker yüklerim karanlıkta pek güzel bir görüntü yakalayamadım. Ama şunları söyleyebilirim;

-Direksiyonu tam sağ veya sola çevirdiğinizde çamurluğun iç tarafında tam 4 santim mesafe kalıyor. Sürtmesi imkansız.
-Virajlara girdiğiniz gibi çıkıyorsunuz, araba sağa sola esneme yapmıyor. (Lastikler ince yanaklı olduğu için tabiki)
-0-100 km 1,0 saniye veya tam 0,7 saniye arttı. Anlayacağınız araba bir miktar hantallaştı.
-Yine lastikler ince yanaklı olduğu için herhangi bir çukur veya kanaldan kibarca geçmeniz gerekiyor yüksek hızda veya frenleyerek geçerseniz "tak!" diye ses geliyor. :)
-Konforu etkileyecek en ağar bedelde ses oldu. Arabanın lastikleri genişlediği için araç içine giren ses epey arttı.

Tabi bunların hepsine değer mi? Değer... :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=OcEloT link=topic=11.msg315#msg315 date=1390691675]

Evet arkadaşlar jant-lastik takımımı almış bulunmaktayım. :) Bahsettiğim König SJ02 Jant ve Dunlop Sport Maxx Lastik.

Hocam ilk başta şunu söyleyeyim bizim araçlarımızın tipi 18" takım ile ortaya çıkıyor. Karanlıkta bile bayıldım. Lastikler geç geldi, saat 20:30'da montajı bitti. Hemen denemek için İzmit-Adapazarı otoyoluna çıktık. Ve ne yazık ki düzgün rot balans yapılmadığını için 130 - 170 arasında şiddetli titreme yaptığını gözlemledik bu biraz canımı sıktı. Yarın hallettiririm onları da. Fotolarını yarın çeker yüklerim karanlıkta pek güzel bir görüntü yakalayamadım. Ama şunları söyleyebilirim;

-Direksiyonu tam sağ veya sola çevirdiğinizde çamurluğun iç tarafında tam 4 santim mesafe kalıyor. Sürtmesi imkansız.
-Virajlara girdiğiniz gibi çıkıyorsunuz, araba sağa sola esneme yapmıyor. (Lastikler ince yanaklı olduğu için tabiki)
-0-100 km 1,0 saniye veya tam 0,7 saniye arttı. Anlayacağınız araba bir miktar hantallaştı.
-Yine lastikler ince yanaklı olduğu için herhangi bir çukur veya kanaldan kibarca geçmeniz gerekiyor yüksek hızda veya frenleyerek geçerseniz "tak!" diye ses geliyor. :)
-Konforu etkileyecek en ağar bedelde ses oldu. Arabanın lastikleri genişlediği için araç içine giren ses epey arttı.

Tabi bunların hepsine değer mi? Değer... :)
[/quote]

Hocam, hayırlı olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanın.
İçinize sinmiş gerisi önemli değil.
Dönüşlerde durum nasıl direksiyonda sertleşme var mı, lastik tabanları genişledi yol tutuşu olumlu anlamda gelişti mi?
Son sorum yakıtı ne kadar etkileyecek öngörünüz var mı?

ocelot

0

Teşekkür ederim. :)

Hafif bir sertleşme var tabi ki. Ancak yol tutuşu gayet iyi oldu. Yarın daha iyi bir deneyim yaşarım. Tahminimce yakıt artacak. :-[ Ama olsun... 8)

Geri