Jant ve Lastik Takımı

Ynt: Jant ve Lastik Takımı

[quote author=OcEloT link=topic=11.msg315#msg315 date=1390691675]
[quote author=berk tmzl link=topic=11.msg199#msg199 date=1390523515]
[quote author=OcEloT link=topic=11.msg138#msg138 date=1390480923]
[quote author=berk tmzl link=topic=11.msg122#msg122 date=1390477006]
bu arada kesinlikle 40 yanak fazlası olmaz yakışmaz :)
[/quote]

Yok zaten yanakları geniş lastik almam artık. İnce yanak takılı bir 18 takım taktılar vay be dedim bizimkiler traktörün ön lastiği gibi kaldı.... ;D
[/quote]

dunlop lastiklerle inşallah fren mesafesinde sorun olmaz abs çabuk devreye girmez inşallah bunun içinde bir gözlem yapıp yazarsanız çok iyi olur :)
[/quote]

Evet arkadaşlar jant-lastik takımımı almış bulunmaktayım. :) Bahsettiğim König SJ02 Jant ve Dunlop Sport Maxx Lastik.

Hocam ilk başta şunu söyleyeyim bizim araçlarımızın tipi 18" takım ile ortaya çıkıyor. Karanlıkta bile bayıldım. Lastikler geç geldi, saat 20:30'da montajı bitti. Hemen denemek için İzmit-Adapazarı otoyoluna çıktık. Ve ne yazık ki düzgün rot balans yapılmadığını için 130 - 170 arasında şiddetli titreme yaptığını gözlemledik bu biraz canımı sıktı. Yarın hallettiririm onları da. Fotolarını yarın çeker yüklerim karanlıkta pek güzel bir görüntü yakalayamadım. Ama şunları söyleyebilirim;

-Direksiyonu tam sağ veya sola çevirdiğinizde çamurluğun iç tarafında tam 4 santim mesafe kalıyor. Sürtmesi imkansız.
-Virajlara girdiğiniz gibi çıkıyorsunuz, araba sağa sola esneme yapmıyor. (Lastikler ince yanaklı olduğu için tabiki)
-0-100 km 1,0 saniye veya tam 0,7 saniye arttı. Anlayacağınız araba bir miktar hantallaştı.
-Yine lastikler ince yanaklı olduğu için herhangi bir çukur veya kanaldan kibarca geçmeniz gerekiyor yüksek hızda veya frenleyerek geçerseniz "tak!" diye ses geliyor. :)
-Konforu etkileyecek en ağar bedelde ses oldu. Arabanın lastikleri genişlediği için araç içine giren ses epey arttı.

Tabi bunların hepsine değer mi? Değer... :)
[/quote]

öncelikle resimleri beklediğimizi belirtiyim :)

0-100 de hantallaşsın sorun yok zaten ne zaman hız yaptıkki sonuçta saniyedi belli zaten buna takılmamak gerek
Ses artışıda normal ama dediğiniz gibi değer bu ses birazda lastikten kaynaklanıyor gönül isterki michelin takmak ama fiyatlar belli :)

tahminimce ön çok iyi olmuştur ama arka taraf yaysız olmaz sırada yay olmalı kesinlikle

yakıt en fazla 1 litre etkiliyormuş oda en fazla sorun yok yani yola devam :)

fren konusu nasıl peki bir sorun var mı?

ocelot

0

5 - 6 deneme yaptım dün gece. Fren mesafem değişmedi diyebilirim. Abs devreye dün akşam hiç girmedi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Hocam deneyimlerini özelliklede fotoğrafları merakla bekliyoruz.

ocelot

0

Arkadaşlar öncesi;

tgOmxsU.jpg

FbTRHYB.jpg

84DkVgv.jpg

Sonrası ;

5r3WcEN.jpg

StnHljK.jpg

zSDAWO8.jpg

atiywVM.jpg

Obyv3LY.jpg

vx7EeKj.jpg

o93Of02.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=OcEloT link=topic=11.msg355#msg355 date=1390773117]

5r3WcEN.jpg

[/quote]

Hocam hayırlı olsun, çok güzel olmuş, bu işin sonu yok sanki yay istiyor :)
Bu arada spoiler yapıştırma mı yoksa bagajı deldirdiniz mi?

[quote author=OcEloT link=topic=11.msg355#msg355 date=1390773117]
Arkadaşlar öncesi;

tgOmxsU.jpg

FbTRHYB.jpg

84DkVgv.jpg

Sonrası ;

5r3WcEN.jpg

StnHljK.jpg

zSDAWO8.jpg

atiywVM.jpg

Obyv3LY.jpg

vx7EeKj.jpg

o93Of02.jpg

[/quote]

abi hayırlı olsun kazasız belasız çok yakışmış
moralini bozmak istemem ama acilen yay istiyor acilen hemen buna 3.5 cm eibach diyorum başka birşey demiyorum :)

ocelot

0

[quote author=berk tmzl link=topic=11.msg141#msg141 date=1390481293]
[quote author=OcEloT link=topic=11.msg138#msg138 date=1390480923]
[quote author=berk tmzl link=topic=11.msg122#msg122 date=1390477006]
bu arada kesinlikle 40 yanak fazlası olmaz yakışmaz :)
[/quote]

Yok zaten yanakları geniş lastik almam artık. İnce yanak takılı bir 18 takım taktılar vay be dedim bizimkiler traktörün ön lastiği gibi kaldı.... ;D
[/quote]

hocam sizden bir ricam olucak jant lastiği taktırdığınız zaman unutmassanız vossen cv4 ün fiyatını sorabilirmisiniz bende yakın zamanda taktırmayı düşünüyorum fiyat araştırması yapıyorum

bu arada dunlop bu fiyatlara en iyi tercih edilcek marka
[/quote]

Şimdi gördüm bu iletiyi. Bugün sordum Vossen CV4 17" 250TL - 18" 300TL.

Hocam hayırlı olsun, çok güzel olmuş, bu işin sonu yok sanki yay istiyor :)
Bu arada spoiler yapıştırma mı yoksa bagajı deldirdiniz mi?

Spoiler yapıştırma değil. Deldirdim. Daha doğrusu bayi deldi. Spoiler ile aldım.

abi hayırlı olsun kazasız belasız çok yakışmış
moralini bozmak istemem ama acilen yay istiyor acilen hemen buna 3.5 cm eibach diyorum başka birşey demiyorum

Şimdi yay üzerine araştırmalarım ve çalışmalarım başladı. :) Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. ;)

Şimdi yay üzerine araştırmalarım ve çalışmalarım başladı. :) Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. ;)
[/quote]
konu aslında basit presletme kesme biçme sakın sakın bulaşmayın . presletme yapan oluyor fakat işin ehli ustalara yaptırıyorlar kullanan var memnun kullanan var şikayetçi . ya 3.5 cm ya da 5 cm spor yay . 5 cm spor yay koyduğun zaman
görüntü süper ama bizim ülkemizdeki yollarda kesin ön tamponu yerde bırakırız .
ben derimki ya 3.5 cm spor yay koyun ya da önlere coilover arkalara spor yay ben istanbulda bunun için fiyat sordum

önler custom coilover yani sanayi coilover arkalar spor yay (1 yıl garantili )
namıştaynda 900 tl
murat amortisör 700 tl
birde reptile cars tanıdık vasıtasıyla 700 den 400 e indi .

anlıcağınız isim yapmışlar direk fiyatları katlıyor tüm malzemeler aynı değişen birşey yok sadece işçilikleri fazla alıyorlar
coilover elle ayarlanabilir istediğinizde şuanki seviyeye çıkarabiliyorsunuz istediğinizde asfaltla bir gidebilirsiniz

basma konusu düşünülmesi gereken bir konu heryerede yaptırılmaz

bu arada sorduğunuz için teşekkürler çok fiyat çekmişler cv4 jant takımı 1200 demiş istanbulda bile 1000 tl :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=berk tmzl link=topic=11.msg381#msg381 date=1390842630]
[/quote]
konu aslında basit presletme kesme biçme sakın sakın bulaşmayın . presletme yapan oluyor fakat işin ehli ustalara yaptırıyorlar kullanan var memnun kullanan var şikayetçi . ya 3.5 cm ya da 5 cm spor yay . 5 cm spor yay koyduğun zaman
ben derimki ya 3.5 cm spor yay koyun ya da önlere coilover arkalara spor yay ben istanbulda bunun için fiyat sordum

namıştaynda 900 tl
murat amortisör 700 tl

anlıcağınız isim yapmışlar direk fiyatları katlıyor tüm malzemeler aynı değişen birşey yok sadece işçilikleri fazla alıyorlar
coilover elle ayarlanabilir istediğinizde şuanki seviyeye çıkarabiliyorsunuz istediğinizde asfaltla bir gidebilirsiniz

bu arada sorduğunuz için teşekkürler çok fiyat çekmişler cv4 jant takımı 1200 demiş istanbulda bile 1000 tl :)
[/quote]

Berk detaylarını araştırmış, bilgiler hazır :)
Çok anladığım konu değil ama, mevcut yaylarla oynamak çok mantıklı durmuyor.

[quote author=NoFeaR link=topic=11.msg384#msg384 date=1390844812]
[quote author=berk tmzl link=topic=11.msg381#msg381 date=1390842630]
[/quote]

namıştaynda 900 tl
murat amortisör 700 tl

[/quote]

Berk detaylarını araştırmış, bilgiler hazır :)
Çok anladığım konu değil ama, mevcut yaylarla oynamak çok mantıklı durmuyor.
[/quote]

ben yazsam roman olur orjinal janta basıcaktım o zaman deli gibi araştırmıştım okumadığım forum sormadığım usta kalmamıştır :)

ama gerçekten presletme hocam bir gün anlamadan viraja sert girersin Allah korusun kötü sonuçlara yol açar hiç bulaşma 200 lira presletmeye vericeğine 400 tl spor yaya ver daha iyi en azından muayene zamanı geldiğinde orjinal yayları koyup rahat rahat geçersin kafanda soru işareti olmaz

ama bu basma konusunda en yakınına güvenmiyiceksin ben araştırmalarımda bunu anladım :)

Geri