Jant ve Lastik Takımı

ocelot

0
Ynt: Jant ve Lastik Takımı

[quote author=berk tmzl link=topic=11.msg1686#msg1686 date=1392393776]
[quote author=OcEloT link=topic=11.msg1682#msg1682 date=1392372077]
225 lastik taktığımızdan oluyor. Aracın yalıtımı buna göre hesaplanmamış. Michelin ile de deneme yaptım. 650+kdv olan bir lastik seste bir değişiklik olmadı. Çok ses veriyor içeriye. :-[
[/quote]
elinde sonunda o jantları taktırırsınız az değil 2000 tl para verdiniz :)
ses olayını bilemiyorum ama şehir içi dediğiniz gibi sorun olucağını düşünmüyorum ben şehir dışına çıksam zaten replica jantlara güvenmem gerçi olucağı varsa olur ama şehir içi bir şekilde yardım bulursunuz ama şehir dışı ne olur ne olmaz hayırlısı olsun
[/quote]

Öncelikle olay tecrübe ile sabit. 5km hızlı bile gitseniz lastik sesi geliyor. Hele ki hani virajlarda asfalta kanal açarlar sık aralıklarla araçlar kaymasın diye, oralardan geçtiğinizde bildiğiniz uçak sesi gibi geliyor.

Ayrıca jantlar replika değil orjinaldir. Amerika da ki bayilerinde de aynı paraya aynı jantı alırsınız. Zaten çokta pahalı bir marka değil. Sonuçta bir Advan, bir Oz değil... :)

Kişilik olarak titiz bir yapıya sahibim ancak böyle pimpirik tiplerden de değilim. Ses konusunu saplantı yapmadım. Çok ses var yani... :)

[quote author=OcEloT link=topic=11.msg1696#msg1696 date=1392405746]
[quote author=berk tmzl link=topic=11.msg1686#msg1686 date=1392393776]
[quote author=OcEloT link=topic=11.msg1682#msg1682 date=1392372077]
225 lastik taktığımızdan oluyor. Aracın yalıtımı buna göre hesaplanmamış. Michelin ile de deneme yaptım. 650+kdv olan bir lastik seste bir değişiklik olmadı. Çok ses veriyor içeriye. :-[
[/quote]
elinde sonunda o jantları taktırırsınız az değil 2000 tl para verdiniz :)
ses olayını bilemiyorum ama şehir içi dediğiniz gibi sorun olucağını düşünmüyorum ben şehir dışına çıksam zaten replica jantlara güvenmem gerçi olucağı varsa olur ama şehir içi bir şekilde yardım bulursunuz ama şehir dışı ne olur ne olmaz hayırlısı olsun
[/quote]

Öncelikle olay tecrübe ile sabit. 5km hızlı bile gitseniz lastik sesi geliyor. Hele ki hani virajlarda asfalta kanal açarlar sık aralıklarla araçlar kaymasın diye, oralardan geçtiğinizde bildiğiniz uçak sesi gibi geliyor.

Ayrıca jantlar replika değil orjinaldir. Amerika da ki bayilerinde de aynı paraya aynı jantı alırsınız. Zaten çokta pahalı bir marka değil. Sonuçta bir Advan, bir Oz değil... :)

Kişilik olarak titiz bir yapıya sahibim ancak böyle pimpirik tiplerden de değilim. Ses konusunu saplantı yapmadım. Çok ses var yani... :)
[/quote]
Kesinlikle yanlış anlamayın ama sizin taktığınız jantlar replica şöyle söyliyim kimse orjinal jantı 1000 tlye satamaz 16 inç orjinal cmsler bile 850 tl ayriyetten könig ismi duyulmuş kalite bir markadır çok araştırdım belki siz daha iyi biliyorsunuzdur tabiki ama gerçek sitesi http://www.konigwheels.com/ ve burdan sipariş verilmesi gerek yani heryerde orjinalini bulamazsınız bu jantlarda genelde adet fiyatından satılıyor örneğin vosseni amerikada oturan teyzemin vasıtasıyla fiyat aldım 4 adeti 8000 tl gibi bir fiyata geliyordu 18 inç . Türkiye de 1000 tl :)
Zaten kendi jantınızla königi aldığınız zaman ağırlığındanda belli olucaktır bunun için bile könig milligramın replicasını çıkardılar oda 1400 tl fiyatı var sadece ağırlık azalsın diye biz Türkler çakma konusunda bir numarayız :)

ocelot

0

König sj 02 orijinal jantın Amerika satış fiyatı 195 dolar. :) Bakılan modelin hangi malzemeden yapıldığı önemli. Çokta üst düzey bir model değil. Marka olarak tanınmış ancak benim taktığım model papaz bir model. :) Üstelik 3 yıl öncesine ait bir model.

Kesinlikle orjinaldir, işte şöyle iyidir şöyle aslandır benim jantım demiyorum :) Replika'da olabilir fakat hani şehir dışı uzun yol yapma konusunda tereddütleriniz var gibi yazdın, ondan sebep söyledim. Sıfır aracın altında ki jantlarımızın kalitesinden farkı yok.

[quote author=OcEloT link=topic=11.msg1706#msg1706 date=1392411130]
König sj 02 orijinal jantın Amerika satış fiyatı 195 dolar. :) Bakılan modelin hangi malzemeden yapıldığı önemli. Çokta üst düzey bir model değil. Marka olarak tanınmış ancak benim taktığım model papaz bir model. :) Üstelik 3 yıl öncesine ait bir model.

Kesinlikle orjinaldir, işte şöyle iyidir şöyle aslandır benim jantım demiyorum :) Replika'da olabilir fakat hani şehir dışı uzun yol yapma konusunda tereddütleriniz var gibi yazdın, ondan sebep söyledim. Sıfır aracın altında ki jantlarımızın kalitesinden farkı yok.

[/quote]
3 yıl öncesiyse doğrudur bende diyorum vossen kadar olmasada marka bir jant sonuçta pahalıdır diyorum :) evet replicadan replicaya değişiyor geneli deniz kumu :)
yok yanlış anlamışsınız veya ben yanlış aktarmışım ben replicayla uzun yolu göze alamam demek istemiştim

ocelot

0

[quote author=berk tmzl link=topic=11.msg1707#msg1707 date=1392411308]
[quote author=OcEloT link=topic=11.msg1706#msg1706 date=1392411130]

[/quote]
3 yıl öncesiyse doğrudur bende diyorum vossen kadar olmasada marka bir jant sonuçta pahalıdır diyorum :) evet replicadan replicaya değişiyor geneli deniz kumu :)
yok yanlış anlamışsınız veya ben yanlış aktarmışım ben replicayla uzun yolu göze alamam demek istemiştim
[/quote]

Berk sıkıntı olmaz Abi. Uzun yol, kısa yol farketmez bence. Türküz biz... :D

Geri