Civic FB7 Lpg de enjektör sesi çözümü

Aracınız
Ben bugün yaptım inanılmaz derece ses değişti. Lpg deyken çok rahatsız edici bir ses geliyodu araç içine. Şuan Benzin ile lpg arasında kullanırken inanın fark yok ses o derece gitti kesinlik le deneyin pişmam olmazsınız

HTC 10 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Necat

0
Ben bugün yaptım inanılmaz derece ses değişti. Lpg deyken çok rahatsız edici bir ses geliyodu araç içine. Şuan Benzin ile lpg arasında kullanırken inanın fark yok ses o derece gitti kesinlik le deneyin pişmam olmazsınız

HTC 10 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Benim araçta birkaç günlük gözlemim ilk çalıştırmada benzin-lpg farkı yok gibi ama motor ısındığında rölantide enjektör sesleri duyulur hale geliyor tabi eskisi kadar değil. Bu durumu çözemedim enjektörler ısındıkça ses mi yapıyor acaba

SM-T700 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Benim araçta birkaç günlük gözlemim ilk çalıştırmada benzin-lpg farkı yok gibi ama motor ısındığında rölantide enjektör sesleri duyulur hale geliyor tabi eskisi kadar değil. Bu durumu çözemedim enjektörler ısındıkça ses mi yapıyor acaba

SM-T700 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Acaba devir farkından mı ki? ilk çalıştırmada soğukken devir yüksek oluyor, ısınınca 1000 devir altına düşen motordan az ses gelmeye başlaması ile enjektörün sesinin duyulmaya başlaması mı sebep ki? Valla ben yüksek devirde gelen sesin gitmesine çok sevindim. Motor boşuna bağırıyor sanıyordum. Resmen arabanın gidişi bile değişti Son ayardan sonra araç 5 inci vites 123 km hız ile vites düşürmeden bayır çıkmaya başladı. Lpg karışımı oranında değişmeden dolayı mı az da yakmaya başladı

mertk

0
Aracınız
Acaba devir farkından mı ki? ilk çalıştırmada soğukken devir yüksek oluyor, ısınınca 1000 devir altına düşen motordan az ses gelmeye başlaması ile enjektörün sesinin duyulmaya başlaması mı sebep ki? Valla ben yüksek devirde gelen sesin gitmesine çok sevindim. Motor boşuna bağırıyor sanıyordum. Resmen arabanın gidişi bile değişti Son ayardan sonra araç 5 inci vites 123 km hız ile vites düşürmeden bayır çıkmaya başladı. Lpg karışımı oranında değişmeden dolayı mı az da yakmaya başladı

Nasıl bir ayar yaptırdınız ? Ayrıntısını biliyo musunuz?

Aracınız
Nasıl bir ayar yaptırdınız ? Ayrıntısını biliyo musunuz?
Hocam benzin haritası ile lpg haritasını eleştiriyorlar. Benimki nedense bozulmuş. Brc yetkili servise gittim bilgisayar ile yolda yapıldı. Yüzde 20 ye yakın hata var dedi usta. Ayardan sonra ltft değeri 0 oynamaya yaklaştı. Benzinli gibi kusursuz çalışmaya başladı araç. Servis 30 tl aldı. Çok bişey de değil 15 dk sürdü.

mertk

0
Aracınız
Hocam benzin haritası ile lpg haritasını eleştiriyorlar. Benimki nedense bozulmuş. Brc yetkili servise gittim bilgisayar ile yolda yapıldı. Yüzde 20 ye yakın hata var dedi usta. Ayardan sonra ltft değeri 0 oynamaya yaklaştı. Benzinli gibi kusursuz çalışmaya başladı araç. Servis 30 tl aldı. Çok bişey de değil 15 dk sürdü.

Benimde lpg de egsoz da sesten bile anlaşılıyo ufak öksürme var. Zaten bakım ve ayar zamanıda geldi. Aklımda olsun.

[h=1]TCCP 2020 06 Çift Taraf Civatalı Titreşim Takozu Çap:20[/h]
[h=2]EMES - Yetkili Bayi - A tipi Vibrasyon Takozu - Pullu[/h]
Ben bunu bugün N 11'den aldım. Kargo ücreti adreste 5,5 TL olarak ödeniyor.
Ölçüler tamamen uygun. Kolayca taktım. Evet ses azalıyor. (Konuyu gündeme taşıyana teşekkür....)
Fakat bende şöyle bir problem çıktı.
Aracımdaki enjektörler; boru boylarını kısaltmak için bağlantı elemanının alt tarafına monte edilmişti.
Bu nedenle gerek enjektörlerin ağırlığı ve gerekse lastik takozların esnekliği nedeniyle emme manifoldu
üzerindeki borulara temas etti (Not: Araç ECO)
Şimdilik söküp eski haline getirdim. Ama serviste veya BRC'de bağlantı aparatını ayarlatıp mutlaka taktıracağım...
Takan arkadaşlar, siz de aman kontrol edin işlem sonrası bir yerlere değip değmediğini...

Urunun linkini yollar misiniz?
Benim arac eco degil, belki problem cikmaz.
876b14d9cafb08b9214d4d16177711b3.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

JZG

0
https://urun.n11.com/diger/tccp-2020-06-cift-taraf-civatali-titresim-takozu-cap20-P205850228

Link yukarıda. 2 adet yazmayı unutmayın.
Sizde problem olacağını sanmam. Enjektörler resimde gözükmüyor ama genel uygulama, sac parçanın üzerine monte şeklinde.
Benim araçta ise sac parçanın alt tarafında enjektörler....... Kendiniz monte edecekseniz iki adet de uygun cıvata almanız lazım...
Cıvataların ölçüleri daha evvel yazılmıştı..
Kolay gelsin.

Aracınız
Urunun linkini yollar misiniz?
Benim arac eco degil, belki problem cikmaz.
876b14d9cafb08b9214d4d16177711b3.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
Motor blogunun üstüne takarken o uzayan iki tane demir parçayı aynı o şekilde uzanacak biçimde pense ile ucundan yamultun, yani alacağınız takozun üzerine o iki metal parçayı koyunca aynı fotoğraftaki gibi uzansın ve enjektörler herhangi bir yere temas etmesin. Eliniz yatkınsa yapabilirsiniz hocam sorun olmaz. Linki yukarıdaki mesajda arkadaş paylaşmış. Adet sayısını 2 seçip sipariş verirsiniz hatta 3 alın ne olur ne olmaz ne de olsa siz takacaksınız elinizde ayrılmasın sonra parça.

Geri