Lütfen araç seçimine yardım

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Selam arkadaşlar,
Sizden görüş istiyorum.UZun süreli Dizel titanyum focus kullanıcısı olarak arabamı sattım.Bu hafta Honda ya geçmek istiyorum 3 4 bayii ile görüştüm. Ancak Honda’nın hangi motoru alacağıma karar vermedim. Aracı sağlık raporlu olarak alacağım. Araçlardan 1.5 otomatik turboyu 195 e 1.6 eco executive ti ise 185 e verecekler. Ancak 1.5?turbo 182 beygir olan araç yakıttır motor durumu ikinci el vs halkında bilgim yok . Sizler bu konuda donanımlısınız, lütfen bu koşullarda hangisi alınmalı fikrinizi bildirirseniz sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim
Yakıt konusunda sorun olmaz, TL bazında %20~30 fazla yaksın ama bastım mı gitsin diyorsanız 1.5 turbo. Ancak az yaksın performanstan taviz veririm diyorsanız tabiiki eco LPG modeli tercih etmenizi öneririm.

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam 1.5 turbolar, 1.6 lar kadar şanzıman sorunu çıkartmıyor forumu takip ettiğim kadarıyla. Şuan 1.6 lar resmen şanzıman stresi yaşatmaya başladı kullanıcılarına. Ama 1.5 turbolar da şanzıman soğutucu olduğu ve bu sebepten arıza yapmadığı söyleniyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet dogru ama performans lı kullanacağın için illakı kafada soru işareti bırakıyor bu nalet bir şey
siz birde şuan kendınızı bu şanzıman koparan ve konuyu okuyan 1.5 1.6 otomatik kullanıcılarının yerınde olmak istemezsiniz şuan adım kadar eminim konuyu okuyanlar gaza basmaya korkuyor korkmuyorum diyen yalan soyler

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Evet dogru ama performans lı kullanacağın için illakı kafada soru işareti bırakıyor bu nalet bir şey
siz birde şuan kendınızı bu şanzıman koparan ve konuyu okuyan 1.5 1.6 otomatik kullanıcılarının yerınde olmak istemezsiniz şuan adım kadar eminim konuyu okuyanlar gaza basmaya korkuyor korkmuyorum diyen yalan soyler

Hocam yerlerinde olmak istemem bu konuda size katılıyorum ancak 1.6 cvt sahibi olsam fırsatım varsa satarım ama şuan alabilecek olsam 1.5 i gözüm kapalı alırım. Demin bir arkadaş yazmıştı 1.5 zincir koparan araç yazılımlı araçmış diye, tabiki sistem aynı yazılımsız da olsa koparabilir ama crv ve 1.5 turbonun ben kolay kolay koparacağına kanaat getirmiyorum keza bizdeki 1.5 turbo 80 küsür binde ve tık yok çok şükür. Ha ben de şuanki düşüncem yaklaşık 1 sene sonra sıfır 1.5 crv almak. Bugünkü düşüncem bu 1 seneye ne olur Allah Kerim

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam yerlerinde olmak istemem bu konuda size katılıyorum ancak 1.6 cvt sahibi olsam fırsatım varsa satarım ama şuan alabilecek olsam 1.5 i gözüm kapalı alırım. Demin bir arkadaş yazmıştı 1.5 zincir koparan araç yazılımlı araçmış diye, tabiki sistem aynı yazılımsız da olsa koparabilir ama crv ve 1.5 turbonun ben kolay kolay koparacağına kanaat getirmiyorum keza bizdeki 1.5 turbo 80 küsür binde ve tık yok çok şükür. Ha ben de şuanki düşüncem yaklaşık 1 sene sonra sıfır 1.5 crv almak. Bugünkü düşüncem bu 1 seneye ne olur Allah Kerim

Hayır lısı olsun hocam

Aracınız
Civic FC5 2019
1.6 motor 125 beygir fabrikasyon lpg li aracım.
Geçtiğimiz hafta içinde turbolu, benzinli, yüksek torklu dizel, yüksek motor araçların olduğu bir konvoydaydım.
Yol inişli çıkışlı virajlı dağ yolu.
Düşük torktan torku yüksek devirde almasından, cvt şanzımanın sisteminden, lpg li ve atmosferik motor olmasından ötürü ben çoğu yerde hep dip gaz gittim. Diğer türlü ne yazık ki diğer arabalar hep arkaya atıyordu beni.
Gaza bastığınızda sizi üzmüyor gidiyor ancak yoğun performans gerektiren zamanlarda biraz yoruyor.
Ha düz yolda 220 yi gördü daha gider miydi bilmiyorum devir aralığı vardı hala.
Yol tutuş, konfor, yalıtım ve yakıt muazzam. Eminim o yolda diğer araçlar en az 50 - 60 kuruş yakarken ben hesapladım km başına 35 kuruş yakmışım.
O yüzden civic düşünmekle doğru tercih yapmışsınız ama eğer gerçekten performans istiyorsanız yakıtı da olsun sorun olmaz ( lpg ye göre km de hemen hemen iki katı fazla yakar. Yakmaz diyenler yaklaşık 200 km hep dip gaza yakın gidin bakalım:) ) diyorsanız 1.5 t 182 hp olanı alın geçin derim.
Bugün imkânım olsa ben öyle yapardım çünkü.
Şimdiden hayırlı olsun.
Hoşgeldiniz aramıza. :)

Erhan bey eleştirilerin çoğu 125 liğin performans olarak çekmediği yönünde.Bayi ile konuştuğumda 3 günde 25 araç sattık 23 ücü eco diyor.Talep neden hep Eco tarafında.Bu talep sadece yakıttan dolayımıdır?

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Saygı duyarım tercih meselesi hocam
Ben de bir daha LPG li araç almam , kendi aracım lpg li olduğu halde benzinde kullanıyorum

Aracınız
Civic FC5 2017
Yorumlardan genel olarak fc5 in 1.6 motor u artık cıks tutmuyor şu motoru 1.6 150 140 beygir yapsalardı şuan bu yorum yapan kısılerin hepsi Eco LPG alın derdi ama 125 bg yetmiyor . Maalesef

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Kesinlikle @Honda_Cıvıc_ hocama katılıyorum. Ya yemin ederim 1.8 hybrid corolla var 1.5 turbo cıvıc ın yanında, kayınpederim 60 yaşında ve araba hastası birisi muhtemelen 20. Arabası felandır, arabayı sürüyor rampa çıkarken diyor ki “arabanın bağırmasına bak hızı 65 te”
Yani tamam Honda ya saygımız var zamanın güzel arabalarıydı ama 125 beygir 152 tork un artık hiç bir esprisi yok.
Basarsın gider ama o gürültü ?
1.8 hybrid corolla da aynı ses var görüntü yok.
Bana bizzat Trabzon yetkili servisteki arkadaş söyledi, 1.5 turbo alırsan o seni sırtında taşır, 1.6 atmosferiği sen sırtında taşırsın.

Geri