Motor İkaz Işığının Yanması

Aracınız
Merhaba,

2010 model Honda Civic aracımı 6 ay önce aldım.

Muayenesi yaklaşmıştı ve yaklaşık 2 ay sonra (8. ayda) muayeneye götürdüm. Aracın altında ki LPG borularının yeri yüzünden muayeneden geçmedi.

Daha sonra LPG ustasına götürdüm ve alttaki LPG borularını ters tarafa taşıttım.

1 gün sonra motor ikaz ışığı yandı ve LPG ustasına tekrar götürdüm. Hata koduna baktılar ve bizim yaptığımız işlemden değil deyip sildiler ve tekrar yaparsa bakmak gerek dediler.

Yaklaşık 3 ay herhangi bişey yoktu. Geçen ay ışık yandı ve satın aldığım test aparatı ile hata koduna ben baktım.

Hata Olarak "Catalyst system efficiency below threshold (Bank 1)" yani "Katalizör sistemi verimliliği eşiğin altında" hatası olduğunu gördüm ve sildim.

Geçen hafta tekrar yandı ve Cumartesi günü hatayı tekrar sildim.

Sildikten 5 gün sonra tekrar yanmaya başladı ve hata aynı.

Acaba Katalizör kaynaklı mı yoksa LPG sistemi kaynaklı mı?

Başından böyle bir olay geçmiş arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bilindik güvenilir yerden lpg almalısın. Verim daha iyi olur. Yoksa başına daha büyük arızalar açabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Merhabalar 2002 model civic vtec2 aracım var, aracın motor uyarı lambası yanıyor bazı işlemleri yaptık sorun çözülmedi.

Aracım benzinli iken olan ve lpg taktırdıktan sonrada devam eden problem.

1- Odb 2 cihazıyla bakınca 3. ve 4. silindirde tekleme hatası veriyor fakat araçta en ufak bir tekleme yok.
2- Aracıma Lpg yeni taktırdım fakat benzinli kullanırken başlamış olan ve devam bir problem.
3-Buji değişti , Bobin değişti, Egr temizlendi, Subap ayarı yapıldı

Lütfen yardımcı olursanız sevinirim, aracı yeni aldım soğumak istemiyorum, hondalar fazla sorun çıkaran araç değil diye aldım şimdiden bi dünya masraf yaptım ve problem çözülemedi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=10762]006dean[/MENTION] Görmeden yorum yapmak çok zor, Ankara da düzgün bir ustanız yok mu? [MENTION=964]maksu[/MENTION] Murat hocam tavsiye edebileceğin bir yer var mı?

Aracınız
Bundan önceki araçlarım Opel'di, sürekli gittiğim yer var fakat daha çok Opel araçlara bakıyorlar. Aracı alalı 3 hafta oldu, henüz Honda yada Japon araçlarla ilgilenen bir ustam yok.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Merhabalar 2002 model civic vtec2 aracım var, aracın motor uyarı lambası yanıyor bazı işlemleri yaptık sorun çözülmedi.

Aracım benzinli iken olan ve lpg taktırdıktan sonrada devam eden problem.

1- Odb 2 cihazıyla bakınca 3. ve 4. silindirde tekleme hatası veriyor fakat araçta en ufak bir tekleme yok.
2- Aracıma Lpg yeni taktırdım fakat benzinli kullanırken başlamış olan ve devam bir problem.
3-Buji değişti , Bobin değişti, Egr temizlendi, Subap ayarı yapıldı

Lütfen yardımcı olursanız sevinirim, aracı yeni aldım soğumak istemiyorum, hondalar fazla sorun çıkaran araç değil diye aldım şimdiden bi dünya masraf yaptım ve problem çözülemedi.
Hocam hem hayırlı olsun hem geçmiş olsun. Mehmet usta var. Ankara'da hondacı Mehmet diye bilinir. 05309247959 ara konuş. Fikir al. Hiç çekinmeden her bildiğini paylaşır. Durumu anlat. Aklına yatarsa görüşürsünüz. Aracınızdan soğutmayın boştan yere

Hondaci Mehmet Özel Servis
İnönü Mahallesi, 1766. Sk. No:13, 06370 Ostim Osb/Yenimahalle/Ankara

https://goo.gl/maps/JhunuQxxnen

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tulpar

0
P0420 hatası. Benzinde ve gazda bu sebeple sürekli olarak yanıyor. Bujiler ve bobinleri değiştirdim. Lpg ayarlarını düzeltip p0171 fakir karışım hatasını da giderdim. Ama bu kod yüzünden halen daha arıza ışığı yanıyor. Aracın çekişinde ve yakıtında bir problem yok. Katalitik konvertör temizliği çare olur mu acaba?

F5121 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam hem hayırlı olsun hem geçmiş olsun. Mehmet usta var. Ankara'da hondacı Mehmet diye bilinir. 05309247959 ara konuş. Fikir al. Hiç çekinmeden her bildiğini paylaşır. Durumu anlat. Aklına yatarsa görüşürsünüz. Aracınızdan soğutmayın boştan yere

Hondaci Mehmet Özel Servis
İnönü Mahallesi, 1766. Sk. No:13, 06370 Ostim Osb/Yenimahalle/Ankara

https://goo.gl/maps/JhunuQxxnen

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Teşekkür ederim, yanına gidip gösteriyim bi aracı umarım ciddi bir masraf çıkarmaz araç. Bugün Obd cihazı ile baktığımda bütün silindirlerde hata vardı.
Screenshot_20171223-154029.jpg

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Aracınız
Merhaba, Lpg de iki sefer daha yandı. Birini söndürdüğümde yaklaşık 10 gün yanmadı. Diğerinde ise bir gün sonra yandı.

Tekrar yanınca benzinde kullanmayı deneyeceğim. Sonucu buradan paylaşırım.

Geri