Motor İkaz Işığının Yanması

Aracınız
Merhaba,

2010 model Honda Civic aracımı 6 ay önce aldım.

Muayenesi yaklaşmıştı ve yaklaşık 2 ay sonra (8. ayda) muayeneye götürdüm. Aracın altında ki LPG borularının yeri yüzünden muayeneden geçmedi.

Daha sonra LPG ustasına götürdüm ve alttaki LPG borularını ters tarafa taşıttım.

1 gün sonra motor ikaz ışığı yandı ve LPG ustasına tekrar götürdüm. Hata koduna baktılar ve bizim yaptığımız işlemden değil deyip sildiler ve tekrar yaparsa bakmak gerek dediler.

Yaklaşık 3 ay herhangi bişey yoktu. Geçen ay ışık yandı ve satın aldığım test aparatı ile hata koduna ben baktım.

Hata Olarak "Catalyst system efficiency below threshold (Bank 1)" yani "Katalizör sistemi verimliliği eşiğin altında" hatası olduğunu gördüm ve sildim.

Geçen hafta tekrar yandı ve Cumartesi günü hatayı tekrar sildim.

Sildikten 5 gün sonra tekrar yanmaya başladı ve hata aynı.

Acaba Katalizör kaynaklı mı yoksa LPG sistemi kaynaklı mı?

Başından böyle bir olay geçmiş arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

Bende fd6 civic alabildim en sonunda?shellden gaz aldim brc marka kit var aracimda,bugun 0dan 100e denemesi yaptim motor ikaz yandi ve sonmuyo.biraz benzinde denicem.sonucu yazarim arkadaslar.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bende fd6 civic alabildim en sonunda😇shellden gaz aldim brc marka kit var aracimda,bugun 0dan 100e denemesi yaptim motor ikaz yandi ve sonmuyo.biraz benzinde denicem.sonucu yazarim arkadaslar.

Aracı biraz benzin ile kullanın arıza lambası sönecektir.

Akünün eksi kutup başını 2 dakika kadar çıkartın. Bu sürede arıza ışığı sönecek ve sıfırlanacaktır. Taktıktan sonra gözlemleyin yine arıza ışığı yanıyorsa problem var demektir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Teskkur ederim arkadaşlar
Hem benzinde kullanmaya devam edecegim,hemde akü eksi kutup basini deneyecegim..2010 fd6 dream şanzuman yagi kac kmde bir değişmeli?
Herkese hayirli cumalar

Aracınız
Tesekkur ederim NoFeaR.lamba sondü

Merhaba,

Ben benzinde deneyemedim henüz. Bir kaç sefere daha yandı ve ODB cihazı ile söndürdüm.

Siz LPG ye geçince tekrar yanacak mı onu da kontrol ederseniz seviniriz.

Aracı biraz benzin ile kullanın arıza lambası sönecektir.

Hocam madem benzin de sönüyor acaba LPG ayarı ile ilgili olabilir mi? Zengin karışım veya fakir karışım diye ayarları vardı sanırım.

Günaydın dostlar
Lpg de iken benzin de azaliyor,lpg de azaliyor.BRC yi aradim fd6 larda olmamsi gerekir ya kit takilacak yada ariza var,akü kutup başlarını sıkılayın,lpg kitine bağlı sigorta var onu kontrol edin,yada biran önce bize gelin dediler..sanırım motor ikaz lambası da bunlara bağlı olabilir..ilk fırsatta gidip baktıracağım ve sizin le paylaşacagım..kazasiz günler ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba,

Ben benzinde deneyemedim henüz. Bir kaç sefere daha yandı ve ODB cihazı ile söndürdüm.

Siz LPG ye geçince tekrar yanacak mı onu da kontrol ederseniz seviniriz.

Hocam madem benzin de sönüyor acaba LPG ayarı ile ilgili olabilir mi? Zengin karışım veya fakir karışım diye ayarları vardı sanırım.

Evet lpg ayarından kaynaklanıyor.

Evet lpg ayarından kaynaklanıyor.
Aynen bugun sakarya yetkili servise gittim kampanyali fiyat 285 tl ye sanzuman yagi degistirdim..motor ikaz lambasi ve lpg de benzin azalmasi konularini inceledik...2010 fd6 larda benzin dusmesi anormal bi durummus..baktircam ilk bakimda ayrica 80bin bakimini 550 tl ye anlastik..motor ikaz lambasi ise fakir karisimdan yaniyor..

ZUK Z2131 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri