Motor İkaz Işığının Yanması

Aracınız
Merhaba,

2010 model Honda Civic aracımı 6 ay önce aldım.

Muayenesi yaklaşmıştı ve yaklaşık 2 ay sonra (8. ayda) muayeneye götürdüm. Aracın altında ki LPG borularının yeri yüzünden muayeneden geçmedi.

Daha sonra LPG ustasına götürdüm ve alttaki LPG borularını ters tarafa taşıttım.

1 gün sonra motor ikaz ışığı yandı ve LPG ustasına tekrar götürdüm. Hata koduna baktılar ve bizim yaptığımız işlemden değil deyip sildiler ve tekrar yaparsa bakmak gerek dediler.

Yaklaşık 3 ay herhangi bişey yoktu. Geçen ay ışık yandı ve satın aldığım test aparatı ile hata koduna ben baktım.

Hata Olarak "Catalyst system efficiency below threshold (Bank 1)" yani "Katalizör sistemi verimliliği eşiğin altında" hatası olduğunu gördüm ve sildim.

Geçen hafta tekrar yandı ve Cumartesi günü hatayı tekrar sildim.

Sildikten 5 gün sonra tekrar yanmaya başladı ve hata aynı.

Acaba Katalizör kaynaklı mı yoksa LPG sistemi kaynaklı mı?

Başından böyle bir olay geçmiş arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

Aracınız
Arkadaşlar merhaba hayırlı akşamlar, çözümü bulduk hayırlısıyla, çamkıran Honda servis katalizör arızalı deyip 8.500 tl fiyat istedi , iyiki uyuz olup dışarıda yıllardır tanıdığım bir ustaya gidip akıl aldım, önce katalizör temizliği yaptılar ve katalizör de hiçbir arıza bulamadılar, sonra aracı benzine alıp 500 km yol yaptık , p0420 hatası ile lamba yanmadı, demekki neymiş katalizör sağlam, sonra Brc den bir ustaya aracı götürüp lpg ayarları (sadece kalibrasyon değil) yol ayarı vs tüm ayarlar yapıldı ve ışık artık yanmıyor , yanmaması normal çünkü katalizör ün 50 bin km de bozulması imkansızmış, bu arada kötü yakıt safsatasıda hikaye çünkü yakıt sürekli shellden alınmıştı , ben çözümü bu şekilde buldum , sizlere Önerim iyi bir usta bulun, sonra iyi bir lpg mühendisi bulunca çözüme ulaşacağınızı ümit ediyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=11480]izmirliyim7[/MENTION] Geçmiş olsun, lpg ayarını İzmir de nerede yaptırdınız?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Arkadaşlar konu çözüme kavuştu mu tam olarak sonuç nedir? 2012 90binde aldıgım araçta motor ikaz lambası yanıyor buna baglı olarak cihaza bagladığımızda katalizör arızalı uyarısını görüyoruz sildikten bir süre sonra (5-10km gittikten sonra) tekrar yanıyor. Bu sorun çözümü için Ankarada kimi önerirsiniz?

----> Araçta yetkili serviste takılan BRC var. LPG'li araçlarda lamba yanar diyip yola devam mı etmeli yoksa bir çözümü var mı

Aracınız
Merhaba 2013 FB7 de motor ikaz lambası yanıyor. Benzinde 5-10 km sonra sönüyor lpgye geçince 15-20 km sonra tekrar yanıyor. Zavoli lpg sistemi var. Zonguldak, İzmir, ve Bursa civarında çözüm olabilecek iyi bi usta var mı? şimdiden teşekkür ederim

Merhaba 2013 FB7 de motor ikaz lambası yanıyor. Benzinde 5-10 km sonra sönüyor lpgye geçince 15-20 km sonra tekrar yanıyor. Zavoli lpg sistemi var. Zonguldak, İzmir, ve Bursa civarında çözüm olabilecek iyi bi usta var mı? şimdiden teşekkür ederim
LPG ayarlarınızı kontrol ettirin. Fakir karışımda kalmış olabilir.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Önceki servis kayıtlarında da fakir karışım yazıyor zaten. Amacım bunu Çözebilecek iyi bir lpg ustası var mı civarlarımda.
Zonguldak, Düzce, Bartın, Karabük,
1 ay içinde 2 haftalık İzmir ve Bursa yolcuğum var bu şehirlerde de varsa tanıdık bildik iyi olur

Geri