Civic FB7 Yol tutuş problemi

6 yıldır 40 km'lik yol gidip geliyorum. Daha önce 2001 corolla, 2008 era, 2012 corsa ve 2012 dacıa stebway kullandım. 2014 sıfır cıvıc aldım araç yağmurlu yolda kaydı pert oldu. (Ama kimsenin burnu bile kanamadı) yenisini aldım. Araç en ufak yaşta yağmurda buzda kayıyor, götü bir tarafa başı bir tarafa gidiyor. Yanımdan toroslar brodwaylar vızır vızır geçiyor ben 80 i yukarı çıksam yol yaşsa araç kayıyor. Servis bir sorun yok diyor bana inanmıyor. Kuru yolda hiç bir problem yok.150 ile en kötü viraja girebiliyorum ama yaşken 70-80'den yukarı çıkınca araç çooook kayıyor. Ben arkadaşa inanıyorum.

Trust

0
Aracınız
6 yıldır 40 km'lik yol gidip geliyorum. Daha önce 2001 corolla, 2008 era, 2012 corsa ve 2012 dacıa stebway kullandım. 2014 sıfır cıvıc aldım araç yağmurlu yolda kaydı pert oldu. (Ama kimsenin burnu bile kanamadı) yenisini aldım. Araç en ufak yaşta yağmurda buzda kayıyor, götü bir tarafa başı bir tarafa gidiyor. Yanımdan toroslar brodwaylar vızır vızır geçiyor ben 80 i yukarı çıksam yol yaşsa araç kayıyor. Servis bir sorun yok diyor bana inanmıyor. Kuru yolda hiç bir problem yok.150 ile en kötü viraja girebiliyorum ama yaşken 70-80'den yukarı çıkınca araç çooook kayıyor. Ben arkadaşa inanıyorum.
Toros brodway acımasız bir benzetme olmuş.

Aracınız
Ismail hocam oncelikle gecmis olsun lastik seciminizle ilgili sikinti olabir yagmura ozellikle kaydiriyorsa islak zeminde fren performansi A olan bir lastigin araci kaydirmamasi lazim

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Yaklaşık 13 senedir civic kullanıyorum, neredeyse her kasasına bindim, dediğiniz şekilde hiç kaymadım.
Sürekli Vsa off kullanıyor iseniz kaydırmış olma ihtimalinize inanırım, ancak broadway ile kıyaslama yapar iseniz sizin söförlüğünüz de problem var derim.

kardeş ben 140-150 ile yağmurlu yolda sürdüğüm çok oldu, kayma olmadı.

lastik markan nedir?

kara82

0
Aracınız
Zemin konusunda şunu akildan cikarmamak gerek: uzun zamandan sonra ilk defa yagmur yagarsa, tozla karisan yagmur suyu cok cok kaygan olabiliyor, belki sizin basiniza gelen oyle birşeydir

Aracınız
Şimdi öncelikle iki sene önce açılan bir konuyu tekrar canlandırmış oluyorum ama bende de 2012 Civic FB7 elegance mevcut, lastikler sıfır ve bridgestone, geçen hafta sonu Ankara Amasya arası uzun yol yaptım, araç babamın normalde, ben uzun bir aradan sonra ilk defa uzun yol yaptım bu araçla. Asıl meseleye gelirsek, ben bu araç ile 750 km boyunca yoldan çıktım, kötülemek için söylemiyorum kesinlikle, babama bu aracı ben aldırttım ve şuanki problemini de çözmek boynumun borcudur. Bu araçla 70-100 km/h hız ile giderken düz yolda direksiyonu sabitlediğim halde araç önce yavaşça yaklaşık 3 sn içerisinde sol şeride geçti, akabinde 2 saniye içerisinde tekrar geldiğim şeride yani sağ şeride geçti ve ben şok oldum bu manzara karşısında. Babama sordum bu ne zamandır böyle diye babam bu zamana kadar çok olduğunu ama normal bir konu olduğunu düşündüğünü söyledi. Yürür aksam şakaya gelmediği gibi hemen aracı önce rot balans akabinde ustama götürdüm ve ikisinin de söylediği "Salıncak burcu" arızalı. İlk defa duymuş olduğum bir sorun ve 4 yaşındaki 35.000 deki severek, güvenerek aldığımız Honda 'ya yakıştıramadım ilk etapta. Ustanın bana söylediğine göre çok çukura girilmiş bu araçla dedi ama benim tuhafıma giden babam arabasına çok titizdir ve en ufak çukurdan kaçar, en yüksek hızı 110 km/h dır.

Şimdi asıl meseleye gelirsek, bu araç halen gözümde bir numara ve bu paylaşmış olduğunuz problemi okuyunca aklıma ilk salıncak burcu geldi, benim aracım halen arızalı şuanda daha yaptıramadım, araştırmalarım tek ön salıncak burcunun orjinalinin 75 TL yan sanayisinin 35 TL olduğu ve arka burçların daha ucuz olduğu yönünde. İnş cebizime ilerleyen zamanlarda bir miktar para girerse aracı yaptıracağız. Ayrıca aynı problemi yaşayan olmuş olursa irtibata geçebilirsek, bilgi ve fikir alışverişi için, çok memnun olurum. Ben Ankara'dayım. Kamu personeliyim.

Aracınız
valla ben yağmurda sürmeye çekinirim ama ara ara da abanırım hiç bisorun yaşamadım araba tren gibi yolunda gidiyor ıslakta da kuruda da :) daha geçen gün izmit-istanbul yolu ıslaktı ara ara yağmur attı hep , gözümle çizdiğim çizgiden en ufak şaşmadı araç 140 - 150 km/h arası .

yakert

0
Ben arkadaslara katiliyorum 2012 civic var bende ayağinda goodyear ultra grip lastik var 50 km hizla arac kaydi yanimdan doganlar toroslar geciyor 80 km 90 km hizla esp acik.doktor arkadasimda 2015 civic var onunki de kayiyor ama kuru yolda hic bir sorun yok .soforlukle alakasi yok hic gaza frene basmadigim halde 50 km hizla kayma egilimi gosterdi.daha once dogan l vardi buzlu yollarda bu civic kadar kaymiyordu bence aracda uretim hatasi var

Geri