Civic FB7 Yol tutuş problemi

yau

0
Ben conti pc2 lastikler de sıkıntı var diyorum kisliklarimla kendimi daha güvende hissediyorum..

2014 Civic Premium Düz Vites

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkalarda şuan 4 mevsim Michelin var, çok şükür bir sorun yaşamıyorum

2013 Cıvıc Elegance Oromatik
iPhone cihazından

Arkadaşlar yardımınız gerek
Aracımda kışın yeni lastikler olmasına rağmen kayma yapıyor düşük hızlarda bile
Yaz lastikler taktım uzun yolda gelirken hafif yağmur yağdı ve ıslak bir bölgeden geçerken araç gezeledi
Yetkili serviste rotdan diyolar
Özel servisle baktırdım denge kollarının değişmesi lazım diyorlar işin içinden çıkamadım
Aracım 2013 garantisi var fikirleriniz önemli

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=711]hsynel@mynet.com[/MENTION] Özel ve yetkili servisin çıkardığı maliyet nedir?

arkadaşlar merhabalar,
antalya merkez ile antalya organize sanayi bölgesi arasında gidiş geliş her gün 65 km kadar yol yapıyorum. haliyle 3 ayda 5000 km'yi devirdim. daha önce hatchback astram vardı, 120000 km kadar kullandım ve her türlü hava şartında araç kullanma deneyimim oldu. uzunca yıllar istanbulda yaşadığımdan araç kullanma hususunda tecrübeli olduğum söylenebilir. konuya gelecek olusam, civic fb7 ıslak zeminde (yeni yağış olduğunda ya da az yağış varken) 90 km/h ve bu hızın üzerinde düz yolda giderken yolda kayma eğilimi gösteriyor. aracın altınızdan gittiğini hissediyorsunuz, sağa sola gitmeye çalışıyor. dün eve dönüş yolunda, 115 km/h hızla giderken trafik lambalarına 100 m kadar mesafe varken ışık yeşilden sarıya döndü, ben de durmak için frene bastığımda araba direkt kayarak sağ şeride geçti, ayağımı frenden çekip toparladım, tekrar frene bastım yine yol dışına çıkmaya çalıştı. abs devreye girmedi, ben de mecburen kırmızı ışıkta geçtim ama oldukça ürktüm. astra ile çok daha zor şartlarda durduğumu bilirim. servisi aradım hafta sonu kontrol edecekler ama düz yolda ıslak zeminde verdiği tepkiyi arkadaşlara gösterebilir miyim bilmiyorum. daha önce başına benzer bir durum gelen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
saygılar, sevgiler.
Lastiklere bağlı lastiği ya continental yada michelin koy kayıyormu kaymıyormu görürsün.

SM-J200F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

KArdesim aracı güzel bu rot balans yapan ustaya götür ayni sıkıntıyı bende yasıyordum arka rot ayarı bozukmuş düzeltti araçta hiçbirşeyi kalmadı. Hem on hem arka rot ayarını yaptır sorun kalmayacaktır. Aracada o sekil binme bir anda altından gider savurur seni kardeşim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Ynt: civic yol tutuş problemi.

Ynt: civic yol tutuş problemi.

servis sonrası izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım. aracımın lastikleri continental, basınçlarını da kontrol edeceğim. bakalım ne çıkacak. tekrardan hoşbulduk. yalnız fren husunda astra birkaç gömlek üstün civicten. genelde bu tarz kıyaslamaları sevmiyorum ama tecrübelerimizi de aktarmak amacıyla buradayız. frenleri iyileştirme arayışlarına girişmekte fayda var.
Kardeşim dün gece bursadan canakkaleye gittik geldik iki sefer araç yolda kontrolden çıktı ufakbi su birikintisine girmeye gelmiyor çok araç kullandım bugüne kadar. Megane 2 bu hususta çok kötüydü birde bu araç fc5 ıslak uzun yolda çok dikkatli kullanmamız gerekiyor iki elimizle direksiyonu sıkıca kavrayıp çok hız yapmamamız gerekiyor. Rüzgar aldıgındada ayrıca araç yolda haddinden fazla geziyor. Aracın tek kusurları bunlar. Birazda yol gürültüsü fazla alıyor diğer yönleri çok güzel. Yalnız ıslak yolda can güvenliği sıfır. Uzun yolda alman araçları tek geçerim

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kardeşim dün gece bursadan canakkaleye gittik geldik iki sefer araç yolda kontrolden çıktı ufakbi su birikintisine girmeye gelmiyor çok araç kullandım bugüne kadar. Megane 2 bu hususta çok kötüydü birde bu araç fc5 ıslak uzun yolda çok dikkatli kullanmamız gerekiyor iki elimizle direksiyonu sıkıca kavrayıp çok hız yapmamamız gerekiyor. Rüzgar aldıgındada ayrıca araç yolda haddinden fazla geziyor. Aracın tek kusurları bunlar. Birazda yol gürültüsü fazla alıyor diğer yönleri çok güzel. Yalnız ıslak yolda can güvenliği sıfır. Uzun yolda alman araçları tek geçerim

Ben yorumunuza katılmıyorum. Bu uzun yolda viraja kaç km hızla girdiniz? Araçta yük var mıydı? Lastiklerin durumu ve havası olması gerektiği gibi miydi? Yazlıklarla mı girdiniz o yollara? gibi birçok etken yol tutuşunu etkiler. Ben yıllardır kullanıyorum savurma sıkıntısı yaşamadım bir limiti var zorladın mı illaki atma olur o her araçta oluyor. Kendim hb kullandığım için konuşuyorum pistte en yüksek hız ve yol tutuş performansı sunmuştur. Örnek bir video attım ordan bakabilirsiniz alman araçları da mevcut.
İzlemek için tıklayın

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar aynı problemi bende yaşıyorum.ilk aracım değil fb7.araç düz yolda giderken çukura girdiğinde arka atıyor.kışın buzlu yolda düşük süratte bile kayma eğilimi oluyor.sıkıntı nedir sizce servise gideceğim ama fikrinizi almak istedim
Çözüm bulabildiniz mi?

Geri