Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
arkadaslar az önce internetten 2018-2019 sedan kataloğunu gördüm 1.5 modeller için her 10bin km de bir orjinal enjektör temizleyici eklemişler bakim periyoduna. Malum bizim lpg den dolayı enjektörler az çalışmaya başladı benzin depoda fazla uzun beklemeye başladı. bizde bu urunlerden düzenli kullansak mi fayda veya zararı olur mu motul gibi iyi bir marka alsak?

gunesec

Özel Üye
arkadaslar az önce internetten 2018-2019 sedan kataloğunu gördüm 1.5 modeller için her 10bin km de bir orjinal enjektör temizleyici eklemişler bakim periyoduna. Malum bizim lpg den dolayı enjektörler az çalışmaya başladı benzin depoda fazla uzun beklemeye başladı. bizde bu urunlerden düzenli kullansak mi fayda veya zararı olur mu motul gibi iyi bir marka alsak?

Geçen ben de gördüm bakım ürünleri içerinde. Kimi faydalı diyor, kimi de para tuzağı. Ben de kararsızım.

Gerek yok arkadaşlar kullanmayın arada benzınle yolculuk yapınn eger böle temızlık kaygınız var ise benzın temiz yakıttır

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
bizim sistem zaten karma olduğu için sürekli küçük atimlarda olsa enjektör çalışıyor ancak servisin sürekli benzinle çalışan araca dahi bunu uygulaması kafa karıştırdı. enjektörler keihin olduğu halde tıkanma sorunu mu oldu yada herzamanki gibi honda servislerinin para kazanma hırsı mi

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Para kazanma işidir o enjektörlerin 10 binde bir temizliği akıl işi mi?

Aracınız
Civic FC5 2017
Kullanma kılavuzu nda ekstra bir temızleyıcı vs kullanmaya gerek yoktur yazıyor. Benzin enjektör leri tıkanmaz mazot gibi değil benzin tabıkı kurumsal yerlerdenn aldıgınız taktırde . Eger temızlık ile bir kuşkunuz var ise arada benzinde kullanın ve Yuksek oktanlı yakıt alın

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

servisin sadece yag, yağ filtresi ve hava filtre değişimine 1100 tl cekmesi sonrasi 200tl ye motul ecolite 0w20 aldim 30 tl ye mann yağ filtresi ve honda servisinde çalışmış ustama 50 tl verdim 10 bin bakımını tamamladım hava filtresi ve polen filtresini 15 veya 20 binde bir değiştirmeyi düşünüyorum duruma gore bakacağım polen piyasada mann var ancak kaliteli hava filtresi bulamadım onu mecbur şimdilik servisten alacağım. 280 tl ye 10bin bakımı yapılmış oldu. pskolojik mi bilemiyorum motul ile biraz daha sessiz gibi motor.

gunesec

Özel Üye
servisin sadece yag, yağ filtresi ve hava filtre değişimine 1100 tl cekmesi sonrasi 200tl ye motul ecolite 0w20 aldim 30 tl ye mann yağ filtresi ve honda servisinde çalışmış ustama 50 tl verdim 10 bin bakımını tamamladım hava filtresi ve polen filtresini 15 veya 20 binde bir değiştirmeyi düşünüyorum duruma gore bakacağım polen piyasada mann var ancak kaliteli hava filtresi bulamadım onu mecbur şimdilik servisten alacağım. 280 tl ye 10bin bakımı yapılmış oldu. pskolojik mi bilemiyorum motul ile biraz daha sessiz gibi motor.
Aracınız kaç km de acaba?

Geri